Mesajı Okuyun
Old 26-01-2012, 17:38   #1
Av. Müge K

Varsayılan Banka Kredisi ve Sigorta

Sayın Meslektaşlarım bir konuda yardımınızı rica ediyorum.
Bir müvekkilimin babası 2009 yılında Vakıfbank'tan tüketici kredisi çekiyor ve bu kredi banka tarafından sigortalanıyor. Bu krediyi çekmesinden 2 ay sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılıyor. Kalbinde enfeksiyon bulunması nedeni ile 3 ay hastanede tedavi görüyor, kalpteki enfeksiyonu tamamen temizlemek için ameliyata alınıyor fakat 4 günlük yoğun bakımdan sonra vefat ediyor. Müvekkil bankaya müracaat ediyor. Banka yetkilileri sorun etmeyin kredinin sigortası var bu zamana kadar yapılan ödemeler de size iade edilecek diyerek gerekli evrakları istiyor.aradan baya zaman geçtikten sonra banka tarafından müvekkillere evrak gönderilerek parayı ödemeleri, bu rahatsızlığın sigortaya dahil olmadığı bildiriliyor. Sigorta poliçesinde herhangi bir rahatsızlık ayrımı yapılmamış.Araştırdığım kadarı ile kanser haricinde tüm rahatsızlıklar sigortaya dahil ediliyor. Kredi Sözleşmesinde de aksi bir durum saptayamadım. Şu an bankaya bu durumla ilgili açılacak davada görevli mahkemeyi net olarak tespit edemedim. ilk başta tüketici hakem heyetine müracaat sonra adli makam veya idari makamlar sorumlu diye ikilem yaşadım. Yoksa tüketici hakem heyeti yerine direk dava hangi mahkemede açılmalı. yardımcı olursanız sevinirim