Mesajı Okuyun
Old 17-07-2006, 15:25   #1
ParanoidAndroid

Varsayılan Yeni bir üye hakkında kısa bilgi ve bir merhaba

Bugün Türk Hukuk Sitesi'ne üye oldum ve üye/misafir herkese merhaba demek istiyorum. Ben 2001 mezunu bir hukuçuyum. Mesleginin ilk beş yılında üç baro dolaşan başka bir avukat var mıdır bilmiyorum ama ben önce Ankara Barosu'ndayken daha sonra Mersin Barosu'na naklimi aldırıp ofis açtım. Mersin'in memleketim olması ve ailemin Mersin'de ikamet ediyor olması sanırım "Neden Mersin?" sorusuna kabaca bir cevap olusturacaktır. Tabi buna, meslege yeni baslayan bir avukatın ayagına gelen bir olanaga karşı gösterdigi direnişin sonuçsuz kalması da eklenmelidir. Fakülteden çok sevdigim, beni yakından tanıyan bir arkadaşım "Senin dönüp dolaşıp gelecegin yer İstanbul" demişti. Onu burdan sevgiyle anıyorum ve sezgisindeki ya da öngörüsündeki isabetliligi tebrik ediyorum. Evet, yakında İstanbul barosuna naklimi yaptıracagım. Şekli bir degerlendirme yapıldıgında meslek yasantımda istikrarsızlık oldugu düsünülebilir ama kosulların esasına inildiginde istikrarsızlık olarak gorunen durumun, aslında, kisisel cabalarin önüne gecen olayların baskıcı tezahürü oldugu anlasılır. Kişisel yaşantı meslegi etkilememeli ama deprem etkisi yaratan olayların etki alanını belirlemek pek mümkün olmuyor.
Siteye üye olur olmaz bir keşif gezisi yaptım ve bu siteye üyeligin, 17.07.2006 günü yaptıgım isler arasında en iyi sey olduguna karar verdim Bütün paylasılacaklar icin simdiden cok tesekkur ederim.