Mesajı Okuyun
Old 10-08-2012, 11:51   #3
uye8490

Sayın konuk;

Boşanmak istiyorsanız bulunduğunuz yerin aile mahkemesinde boşanma davası açma hakkınız vardır.

Kira sözleşmesinde taraf siz olduğunuz için, ev sahibi kiranın ödenmesini sizden talep edecktir.Aynı şeyi telefon abonelikleri ve kredi kartları için de söyleyebiliriz.Sizin adınızda olan ve sizin kullanımızda olmayan telefon aboneliklerinin ,kredi kartlarında,aboneliği ve sözleşmeyi sonlandırmak sonradan karşınıza çıkacak borçlar nedeniyle mağdur olmanızın önünü alır.

Eşinize boşanma davası açmadan sadece nafaka davası açma hakkınız da vardır.

Açılacak boşanma davasının hangi yasal nedene dayanacağı (terk nedenine mi yoksa evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedenine mi),eşinizin isteği üzerine attığınız kıyafetlerinin dava sürecinde aleyhinize delil teşkil edip etmeyeceği gibi hususlar, açacağınız davaları bir avukattan hukuki yardım alarak açmanız ve yürütmeniz gerektiği konusunda bir zorunluluğun olduğunu göstermektedir.

Davanın seyrinin ne olacağını ,dava açılmadan ve dava dilekçesinde dayanılan olayları ,nedenleri,delilleri bilmeden söylemek mümkün değildir.

Bu nedenle bir avukattan hukuki yardım almanız, maddi durumunuz elverişsiz ise bulunduğunuz il barosundan adli yardım talebinde bulunmanız hak kaybına uğramanızı önleyecektir.