Mesajı Okuyun
Old 17-01-2009, 23:58   #4
Nur Deniz

Biraz da habere konu olan doktor tarafından düşünülmesi gerektiği kanaatindeyim.

Taciz suçunu işleyen kişi bir aile reisidir ve 2 çocuk babasıdır .. Ne yazık ki bizim toplumumuzda suçlar bireye ait değil, tüm çevresini de (bu tür suçlar için söylüyorum) derinden etkilemektedir.

Çocukların ruh sağlığı açısından böyle bir olayın televizyon gibi geniş kitlelere hitap eden medya da konu edilmesini kınıyorum.

Bana göre adil olan elbetteki taciz eden doktorun cezalandırılmasıdır. Ancak işleyen bir hukuk sistemimizin kararı açıklanmadan medyanın yargılamasını hiç ama hiç doğru bulmuyor, hukuk ve adalete karşı olan güveni sarsacağını düşünüyorum.

Kaldı ki tacize uğrayan kadının şikayetçi olduğu doktorun muayenehanesine 2. gidişidir ve ilk gidişinde aynı olay yaşanmışsa , zinanın suç omadığı hukuk sisteminde bunu doktorun tekrar gelen bayan hastaya karşı farklı düşüneceği insani olarak açık ve nettir.(Doğru bulmadığımı tekrar söylüyorum.)

Hisleri ve acıma duygusu çok fazla gelişmiş bir millet olduğumuz açıktır. Hep gözyaşı döken mağdurları dinleriz.

Oysa ki, kim ispat edebilir, kadının bu olayı önceki gidişinde tetiklemediği..

Doktor cezalandırılmalı.Tamam..

Ama ailesi ve çocukları değil, özellikle basın yoluyla..

Delil elde etme yöntemi hukuka aykırı olsa da yine de hakkını medya yolu ile değil de hukuk yoluyla aramalı diye düşünüyorum tacize uğrayan kadın için..

Yerine koyma yöntemine gelince..Ben o doktorun yerinde olsaydım ki, ( bundan son derece utanırdım) hukuken tacize uğrayan kadına değil ama bu olayı haber yapan kanalları ve gazeteyi dava ederdim.

Çok yazık...

Ben utandım, umarım o doktorda hep utanır..

Saygılarımla...