Mesajı Okuyun
Old 02-05-2013, 16:36   #5
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan nilgünk
serbest çalışıp başarılı olmuş bir avukatın fikirleri bunlar diye düşünüyorum bir bayana daha yakışır ve daha az stressli olacağını düşünüyorum.4 yıllık fakülteyi zorla bitirdikten sonra beklentilerimin fazla olması normaldi.kurum vekili olan arkadaşlarınızın yaşı otuzun üzerindedir diye düşünmekteyim.şimdiki hukuk mezunlarını sayarsak sayı epey yükselmiş durumda.uzun vadede düşündüğüm zaman bie bayan olarak işten ziyade zaman ayırmam ve bölünmem gereken durumlar olacak.bu stresle kendi hayatımdan ödün vereceğimi düşünüyorum.kurum vekili arkadaşlarınızın şimdiki aklım olsa yapmam deme sebeplerini öğrenebilir miyim?

Kurum avukatları adına konuşuyor gibi oluyorum, şüphesiz benden daha iyi izah edeceklerdir ancak kendi tecrübelerim sorunuzu cevaplayım.

Herşeyden önce kurum vekillerine hak edilen ücretler verilmiyor, yıllık bazda 30 bin TL gelir ortalamasıyla çalışıyorlar.

Bununla birlikte, yaptıkları iş, üstlendikleri sorumluluk çok ağır, bu yetmezmiş gibi, idari sorumluluk ve müdürlüğün üst yaklaşımı, boğucu olabiliyor...

Eşim serbest avukatlık yapıyor, geliri çok da iyi değil. Olası doğum, hamilelik sürecinde daha rahat bir süreç yaşayacağını düşünüyorum.

Serbest avukatlığın tadı bir başka, işinizi çok iyi yaptıktan sonra harika bir hayat sizi bekliyor, çok kazançlı olduğu için değil çok özgür olduğunuz için bunu belirtiyorum ve emin olun siz ve yeni başlayan daha birçok meslektaşa pasta var, paydaş sayısına değil pastanın küçük olduğu sorun olmalı, pastayı daha da büyütebiliriz...

Bunlar benim görüşüm, hakimlik, savcılık, kurum vekilliği, bunlar ancak idealizm uğruna yapılabilecek işler, çok kazanmak ve çok mutlu olmak için kesinlikle serbest avukatlık diyorum.

Daha iyi ifadeyle, kurumda vekil olmak için, hatta hakim veya savcı olmak için sarfedilen çaba, zaman, masraf; serbest avukatlık için verilirse çok daha iyi bir sonuç çıkacağını düşünüyorum...

Dünyanın en iyi işini yaptığım için binlerce şükür...