Mesajı Okuyun
Old 14-08-2006, 16:41   #15
simgem

Arkadaşlar ben kamu yönetimi mezunuyum bu formu uzun süredir gözlemliyorum gözlemlememin sebebi bu yıl gireceğim idari hakimlik sınavı ile ilgili bilgilere ulaşabilmek ama ne yazık ki gördüğüm şeyler umduklarımdan çok farklı anlam veremediğim bir şekilde hukuçu arkadaşların hukuk dışında mezuniyeti olan arkadaşlara duydukları öfke (idari hakimlik ile ilgili),arkadaşlar bir şeyi anlamamız gerekiyor biz bu sınavlara zaten eşit şartlarda girmiyoruz hukuçu arkadaşlar idari hakimlik için en doğrusunun hukuk fakültesi mezunların olması gerekliliğine inanmaları bence biraz aç gözlülükten kaynaklanıyor bakın arkadaşlar bu sınavlara giren tüm adaylar aynı sorulara cevap veriyor bu bir anlama kavrama işidir zaten sınavı kazanır kazanmaz hiç kimse idari hakim olmuyor uzun süreli staj ve yeterlilik sınavlarından sonra bu ünvanı hakkediyorsunuz,bu aşamaları geçen insan hangi bölümü bitirdiği önemli değil sonuç olarak başarılıdır,o zaman neden korkuyorsunuz ki nedir bu açgözlülük zaten türkiyede eğitim sisteminin çarpıklığından dolayı çoğu öğrencimiz istemediği bölümlerde okuyarak istemediği işlerde çalışmak zorunda bırakılıyor ve nice parlak zekalar yapının bürokratik engelleri yüzünden kendilerini gösteremiyor.Benim en büyük amacım hukuk fakültesini bitirmekti ancak çeşitli sebelerden dolayı iktisat - kamu yönetimini bitirdim ve şu anda idealim olan bir işi yapma fırsatım var elimde bu iadealki yaşamımda amaç olarak saptadığım mutlu olacağımı hissetiğim bir işi yapma fırsatıdır ve benim şuanki hırsım birçok hukukçu arkadaşımdan çok daha fazladır ben idealimi gerçekleştirmek için elimden gelen herşeyi yapacam,peki şimdi hukukçu arkadaşlarıma soruyorum bu tür fırsatlar verilmeseydi yanlış yönlendirilmem dolayısıyla mutlu olamıycağım bir işte hayatımı devam ettirmek çokmu doğruydu,keşke bu uygulama diğer bölümler için de olsa....