Mesajı Okuyun
Old 13-01-2010, 22:58   #1
Konukfatma ölmez

Varsayılan otuz yıl evlilikten sonra eşim boşanmam için bana şiddet uyguluyor haklarım nelerdir?

iyigünler başlıktanda anlaşılacağı üzere tam otuz yıllık eviyim yirmiyedi yaşında yeni evli bir kızım yirmüçyaşında üniversitede okuyan bir oğlum var aslında bu otuz yılda ben defalarca eşimden boşanmak istemiştim ama o beni çok sevdiğini kendinden boşanırsam canına kıyacağını ondan ayrılamaıyacağımı ayrılırsam aileminde bunu onaylamıyacığı gibi nedenler öne sürüyordu sonunda bende pes ettim bu evliliği gitmesi gerektiği şekilde götürmeye çalıştım çünkü benim için çocuklarımın piskolojisi daha önemliydi ama eşim son dört beş yıldır kendinden oldukça küçük bir bayanla ilişki kurmaya başladı üç yıl öncede böyle bir ilişkiyi benim evimde sürdüremeyeceğini o yüzden evden gitmesini söyledim yaklaşık birbuçuk iki yıl ayrı kaldıktan sonra ailesini aracı olarak benimle görüşmeyi ve pişman olduğunu eve dönmek istediğini söyledi bende çocuklarımla konuşarak dönmesini kabul ettim ama o döndükten sorada ilişkisini sürdürmeye devam etti telefonla konuşurken mesajlaşırken yakaladım inkar etti kadının onu tehtit ettiğini söyledi ama telefonunu incelediğimde eşiminde onu aradığinı uzun uzun sohbet ettiklerini tespit ettim kendisine madem bu ilişki bitmemişti neden döndün ozaman diye hesap sorduğumda ona hesap soramıyacağımı olayların böyle olmasına benim sebep olduğumu onun ailesiyle görüşmek istemdiğimi ve saygısız olduğumu idda ederek ondan boşanmamı boşanmazsam hergün sana hayatı böyle zindan ederim diye şiddet uygulamayada başladışimdi ben ne yapabilirim ben emekli memurum emeklilerin maaşları malum ayrıca kızımı yeni evlendirdiğim için baya borcada girdim bu arada eşime lojman çıkmış oraya yerleşmek için hazırlik yapıyor lojman çıktığını ben başkalarında öğrendim evi terkedip lojmana geçerse ben ne tür bir dava açabilirim