Mesajı Okuyun
Old 03-08-2007, 12:26   #5
Av.bozkara

Sayın Şener, öncelikle ilginiz için teşekkürler. Müvekkil kestiği keçileri kız öğrenci yurduna hibe etmiş. Yurt yetkilileri buna tanıklık yapabilecekler. Yani bu etlerden herhangi bir gelir elde etmesi söz konusu değil. Yargılamada hangi tarafa fazla kusur verilir hususunu kestiremiyorum. Aslında dışardan bakıldığında müvekkil karayolundan hayvanlarını geçirdiği için kusurlu gibi, ama kanunda "mecburi haller dışında" ibaresi var. Müvekkilde bu yoldan hayvanlarını geçirmek mecburiyetinde, çünkü hayvanların ahırlarına giden başka bir ara sokak, ormanlık alan, üst geçit v.s. gibi bir yer yok. Karayolundan geçirmeye mecbur. Karşı taraf ise aracı aşırı süratli kullanıyormuş. Hatta takla atma ihtimaline binaen fren dahi yapmamış. Yolda fren izi bile yok. Hızını kesmeden sürülerin arasına dalmış ve hayvanları 100-150 m. sürüklemiş. Üstüne bir de 2.500 YTL verin uzlaşalım diyor. Olayı görenler, lehimize tanıklık yapacak olan insanlar var. Bu durumda davayı kazanacağımıza da inanıyorum ama emin olamıyorum.