Mesajı Okuyun
Old 13-08-2007, 19:41   #13
cemaydın

Toplumun benim hakkımda ne düşündüğü benim için önemli değil. Bunu daha önce defalarca yazdım, Sayın Calikusu Kamuran.

Toplum içindeki itibarımı düşünmüyorum ( bu demek değil ki, canımın istediğine küfür eder saldırır veya istediğimi yaparım, temel prensibim başkalarına zarar verme ve rahatsız etme) toplumun bana biçeceği değere önem vermiyorum. Olabildiğince kendim olmaya çalışıyorum. Dolayısı ile beni nasıl algıladıkları bana birşey ifade etmiyor çünkü "O veya Onlar" beni nasıl agılarsa algılasın "Ben" üzerinde bir etkisi olmayacak.

Avukatın özel hayatı bile önemli demişşiniz . Şimdi ben geceleri bir orda bir burda kolumda karşı cins ile çılgın atıp magazine kapak olan biri değilim , sabıkalı da değilim . Bugüne kadar kimseye zarar vermişde değilim. Kisaca "Avukatlık mesleğinin onuruna !!!" zarar verdiğimi düşünmüyorum. Böyle biri olmamdaki etken toplumdaki "itibarımı" düşünmem değil veya "çoğunluğun" gözünde dört dörtlük adam ! payesini kazanmakda değil. Böyle davranmamın nedeni böyle biri olmam.

Benim için ne düşündükleri önemli değil, önemli olan ben ne yapmak istiyorum derken, neden illa olumsuz birşeyler yapıyormuşum gibi bir izlenime kapıldınız onu anlayamadım ? Yani siz sadece "Toplum !!!" içindeki itibarınızı düşündüğünüz için mi ? veya avukatlık meslek kurallarında yazdığı için mi? Belli bazı davranışlarda bulunuyor veya bazı davranışlardan kaçınıyorsunuz ?

Toplum içindeki itibarı belirleyen faktörler Turkiyede bölgeden bölgeye değişir ve yapmanız gereken her bölgeye has sizden beklenen davranış kurallarına uymanız. Resmen komedi, bunları yap veya yapma (samimi olman hiç önemli değil) biz sana itibar veririz. Böyle bir itibarı ne yapayım ben.

Toplum sizin toprağınız olsun ve sizde onu işleyen çiftciler olmaya devam edin ben sizi seyretmekle yetinmeye çalışacağım.