Mesajı Okuyun
Old 06-08-2006, 11:57   #35
Gündüz AKGÜL

Sayın Eylül Kömürcü,
Amacım sizi bilgisizce suçlamak değildi.Son zamanlarda yüce dinimizin nasıl siyasallaştırılıp, din özgürlüğü kılıfı ile Laik Türkiye Cumhuriyetine saldırıldığını bilginize sunmaktı. Bilgi sahibi olunmadan derken bunu kastetmiştim.Site siyasete kapalı olduğu için kuralları bozmak ve konuyu daha fazla siyasi platformda tartışmak istemiyorum. Çünkü bu tartışmanın siyaset yönüyle yapılmaması, gerçekleri bulmayı zorlaştırmaktadır. Demokrasiden yana olan herkesin diğerlerinin düşüncesine saygı göstermek zorunluluğu vardır.Hiç kimse dinin öğle veya böyle öğrenilmesine karşı değildir.Karşı olunun bir takım kılıfların arkasına sığınarak son 20-30 yılda din aracılığı ile Laik cumhuriyetin köşe taşlarının bir bir oynatılmasıdır.Siz henüz dünyada yokken bizim fakülte yıllarımızda tek bir sıkmabaş (türban) olayı yoktu.Türkiye insanı o zaman müslüman değil miydi? Bilmem kendimi anlatabildim mi? Sevgilerimle

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü
aslında bu yazıyı yazarken sn akgül ün yazıları gibi yazılar olabileceğini düşündüm.özellikle 'bir dil bir insan'sözünü mutlaka bir yazan olacaktı ) neyse bu benim ingilizce konusundaki fikrim sadece ve çokta önemli değil.ayrıca kimseyle tartışmak istemediğimi de belirtmek isterim.ancak din konusunun toplumu ilgilendirmeyen bir konu olduğunu düşünmüyorum.öyle olsaydı eğer buraya bu kadar yazan olmazdı!!!neyse kısacası herkesin dini kendine,ister öğrenin ister öğrenmeyin.ancak insanı bilgisizlikle ve fikirsizlikle yargılamayın!çünkü farklı fikirler her zaman olacak.henüz daha yolun başında olmam herkesin düşüncelerini benimsemem anlamına da gelmiyor.herkes istediği kişiyi kendine örnek alabilir,sizde öyle yapın...