Mesajı Okuyun
Old 05-08-2006, 23:00   #32
ayşekömürcü

Varsayılan slm

Bu konuda yazılanların çoğu özgürlüktü,dayatmaydı sorularının üzerinde takılı kalmış gibi sanki.benim merak ettiğim birşey var doğrusu:acaba din derslerinin bir zorlamaymış gibi okutulduğunu düşünen arkadaşlar ilköğretim ve lise din kitaplarını açıp bakmışlar mı?çünkü bizlere gösterilen din derslerinde nerdeyse islam dininin temelini oluşturan çoğu bilgi yoktu diyebilirim.20 yaşındayım ve üniversiteye gelipte dinim islam diyen birinin dinini tam anlamıyla bilmediğini görebiliyorum.ve bu arkadaşların hepsi sizin deyiminizle özgürlüğü kısıtlayan(!) din derslerini gördüler.yani demek istediğim kimseye zorla birşey öğretilmiyor.yazısında annesinin zamanında arapça birşeyler öğretiliyordu diye belirten arkadaşımımında söylediği gibi o din dersleri artık annelerimizin zamanında kalmış.çünkü liseyi bitirmiş çoğu kişi namaz kılmasını bile bilmiyor.burda kimseye din konusunda ahkam kesmek niyetinde değilim kesinlikle ama çoğu kişinin yaklaşım tarzı o kadar saçmaki...

ve merak ettiğim birşey daha:aranızda ingilizce derslerinin zorla okutulduğunu düşünen yok mu hiç?çünkü ben hep zorla okutulduğunu düşünmüşümdür.şimdi herkes yok günümüzde çok gerekli,yok iş bulmak için lazım diyecek biliyorum.ama ingilizce bana her zaman zorla öğretilmeye çalışıldı.peki bu özgürlüğe aykırı değil miydi?ayrıca türkiye nin durumu göz önünde tutulursa bence öncelikle düzgün bir şekilde türkçe eğitimi verilmeli.neyse konudan uzaklaşmayayım.

kısacası, benim söylemek istediğim:türkiye de hangi ders doğru düzgün verildi ki din dersleri asıl verilmesi gerektiği gibi verilsin.dayatma olduğunu düşünenler merak etmesinler!!!din dersleri kimseye öğretilmiyor ne yazıkki...