Mesajı Okuyun
Old 31-07-2013, 08:30   #3
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
...Kocaeli'de yeni yetme bir avukat olmak zor,bir hayli zor... Bir adli yardım dosyam var elimde iş namına,başka da birşey yok. Yine iyi bir büro bulup tecrübe kazanma umuduyla geçen günler,haftalar var. Hiçbir sermayem olmamasına rağmen, büro açmamı isteyen bir ailem var... Benimse biraz umudum ve azıcık tecrübem ama çalışmak için çok hevesim var...

Mesleğini yapamayan bir avukatım ben...
Sayın hnd_tgc;

Siz bu zamana kadar meslektaşlarımızın yanında çalışmışsınız. Bir avukatın mesleğini yapamadığını söyleyebilmesi için en azından büro açıp tutunamaması gerekir diye düşünüyorum.

Hiçbir birikiminiz bulunmamakla birlikte benim yaptığımı yapıp, kredi çekip büro açabilirsiniz. Büro açıp makul zaman içerisinde mesleği icra edemez durumda kalırsanız da en fazla denemiş ve yapamamış olursunuz.

Avukatlık bürosu açmak ciddi maliyet gerektiren bir girişim değildir. Şahsen kredi çekerek ve belirli bir plan dahilinde olmaksızın büro açtığım yerde hiçbir portföyüm bulunmuyorken şimdi müvekkil portföyüne sahip durumdayım. İnanın büronun faaliyetlerine 6 aydan sonra devam edebileceğine ilişkin hiçbir öngörüm yoktu ve "en fazla başarısız olurum, ölüm değil ya" diyordum.

Yine söylüyorum: Büro açın, hiç değilse bir defa olsun deneyin bunu..

Bu arada bir hususu da ifade etmeden geçemeyeceğim: Forumda "kurumsal" tabiri, her üye tarafından tercih edilen bir tabir değil.

Saygılarımla..