Mesajı Okuyun
Old 12-09-2007, 14:09   #1
SINIRSIZ

Varsayılan Rüşvetin kökü nasıl kurutulur?

Merhabalar,
Rüşvetin kökü nasıl kurutulur diye her haciz öncesi, memurlardan zaten yapmaları gereken işi her rica edişim öncesi, hatta her gün her gece düşünüyorum...düşünüyorum.. daha önce bir forumda elinize sihirli değnek verilse ilk ne yapardınız diye bir soru vardı.. Onu dahi rüşveti kaldırırdım diye cevaplamıştım. Düşünsenize elimde sihirli bir değnek var ve yat, kat değil rüşveti kaldırmak istiyorum. Benim için neredeyse bir paranoya halini aldı sanki..Öyle nefret ediyorum, öyle bunalıyorum ki anlatamam. Memurlarla rüşvet sebebiyle arası iyi olanların sizden önce işlem yapması, para vermediğiniz için 2. bir işiniz düştüğünüzde hayatınızın kabusa dönmesi.. ve bazen zorunluluklar.. Bunalıyor ve boğuluyorum bu rüşvet yüzünden..

Sanırım Bulgaristan gümrük kapısıydı.. Bir işaret var. Para veren bir el ve üzerinde x işareti. Yani RÜŞVET ALINMAZ.Birden aklıma bu geldi.. Güzel ve uygulanabilir bir yöntem olabilir mi diye düşündüm. Bütün kalamlere, İcra müdürlüklerine bu işaretlerden kocaman konulsa bu iğrenç iş biraz azalır gibi geldi.. Siz ne dersiniz? bu konuyla ilgili görüşlerimizi toparlasak sonra da önerilerimizi ilgili birimlere iletsek bir faydası olur mu dersiniz?

Herkese kolaylıklar diliyorum..