Mesajı Okuyun
Old 11-07-2007, 10:57   #2
avmurat

Bu konudaki zamanaşımı süresini araştırmadan sadece verilerinize göre cevaplandırırsak, davalının daha önceki zamanaşımı reddedildiğine göre burada mahkeme 1 yıllık zamanaşımını uygulamamış demektir.Dolayısıyla ilk talebinizde 1 yıllık zamanaşımı itirazını kabul etmeyen mahkeme ıslahta da 1 yıllık zamanaşımını kabul etmeyecek demektir.Tabii ki burada şu husus da önemli:Islah edilen rakam ile ilgili kısım için zamanaşımı süresi dava açılmasıyla kesilmiş olmuyor.Yani süreler siz ıslah edene kadar bu kısım için işlemeye devam ediyor.Bu arada zamanaşımı süresinin dolup dolmadığı önemli.Dava sırasında 7 yılın geçtiğinden bahsetmişsiniz.O günden bu güne kadar ne kadar süre geçtiği önemli.Daha doğrusu olayın başlangıcından bu güne kaç yıl geçtiği önemli.Eğer bahsettiğiniz 7 yılın üzerinden 3 yıl daha geçmemişse yani topla süre 10 yılı bulmamışsa endişelenmenize gerek yok diye düşünüyorum.Tekrar belirteyim ki, olaydaki zamanaşımı süresini bilmiyorum ama benim bildiğim süreler hep 1, 5, 10 yıl gibi süreler.8 yada 9 yıl gibi bir zamanaşımı süresi hatırlamıyorum.Saygılarımla.