Mesajı Okuyun
Old 29-10-2006, 12:05   #7
betulyalim

Mahçup

Sayın Funda.0633
Anladığım kadarıyla siz de vakıf üniversitesi mezunlarındansınız.Avukatlık sınavının sizi ilgilendirmemesine rağmen nedense devlet üniversitesi mezunlarının bu sınavdaki başarı oranına çok kafa yormuş gibisiniz
Sayın Nebi;
millet olarak rahata alıştığımızı söylüyorsunuz.Ama şu an avukatlık sınavına karşı gelen hiçbir stajyer arkadaş buralara rahatlıkla yata yata gelmedi.Bizde sizin gibi ÖSS krizi yaşadık.Bizde sizin gibi 4 yıl uykusuz kaldık.Bizde sizin gibi binbir stres ve gerilimle sınavlara girdik ve bizde sizin gibi okulumuzu bitirdik.Merak ediyorum acaba aramızdaki fark sizinle nedir?Bence tek fark sizin 2000 girişli benimse 2001 girişli olmamdan başka bişey değildir.Eğer bu avukatlık sınavının 2001 ve devamı girişliler için değilde mesela son 5 yılda mezun olan öğrenciler için yapılsaydı o zamanki tepkinizi ve yorumlarınızı çok merak ediyorum sayın nebi, şimdikinden çok daha farklı olacağı kesin Kimse sizin dediğiniz gibi mezun olur olmas kolay para kazanma derdinde değil.Saece hakkımızın bu kadar kolay ve göz göre göre yenilmesine karşıyız.Birer kurban olmaya karşıyız,sistem oturana kadar arada harcanıp gitmeye karşıyız.

Çok enteresan.Nedense avukatlık sınavını destekleyen arkadaşlarımız ya hakim,savcı(ya da adayları) yada avukatlık ruhsatını almış arkadaşlar.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığını geçmiş,bu yılan başkalarını ısırsın mantığına gelmişsiniz.
Hala anlamıyormusunuz.Biz bu sınava karşı değiliz.Biz bu sınavın yapılış tarzına,zamanına,yapana karşıyız.Keşke okul bitince yapılan bir sınav olsaydı da o zaman girebilseydim.Keşke yılda iki kere yapılan bir sınav olmasaydı da Aralıktaki sınavı 1 ay süreyle kaçırdığım için 5 ay boyunca vasıfsız olarak gezmek zorunda kalmasaydım.
Lütfen arkadaşlar,biraz daha anlayış ve empati bekliyoruz sizden.