Mesajı Okuyun
Old 15-09-2006, 17:59   #83
Av.Suat Ergin

Yazar Mustafa Mutlu'nun yazısından alıntıdır

Havacılık ve güvenlik uzmanları oturmuşlar, olası bir terör eylemini önlemek için çareler üretmişler.

Bunlardan biri ve en önemlisi de; havaalanlarındaki ve uçaklardaki tuvaletlere kamera ve mikrofon yerleştirilmesiymiş.

Çözüme bakın:

Bağırsaklarınız bozuk ve uçaktasınız.

Tuvalete girdiniz, çıkardığınız nahoş seslerle rahatlamaya çalışıyorsunuz.

Pilotlar da bir yandan işlerini yapıp, diğer yandan sizi izliyor ve dinliyor...

Küçük tuvaletini yaparken deliği isabet ettiremeyenleri de uyarıyor:

- Çişini yere yapma beyim, ayıp ayıp!

Allah’ım; bizi nasıl bir dünya bekliyor!

Bu gidişle insanlığı terör değil ama terör korkusu mahvedecek...

http://www2.vatanim.com.tr/root.vata...ryid=4&wid=102

Alıntı:
Ancak bunu düşünürken bir taraftanda adını hatırlayamadığım yabancı bir siyaset bilimcinin aklıma şu sözleri gelmeden edemiyorum: " Öyle bir noktaya gelinir ki otoriter rejime geçiş sürecinde insanların özgürlükleri, farkettirmeden ve hatta kendi rızalarıyla ellerinden alınır..."

Sayın bertrand,

Ben sözünü ettiğiniz siyaset bilimcinin söylediklerine benzer düşündüğüm için bu konuyu açtım zaten. Denetleme-Gözetleme-İzleme ile ilgili bulabildiğim, haberleri buraya aktarma nedenim de o...Bunlar benim bulabildiğim sadece...

Düşünebiliyormusunuz küçücük çocukların parmak izleri alınmakta, her yerde çekimleri yapılmakta vs.vs.

Mustafa Mutlu'nun yazısını yukarıya aktardım. İşin sonu buraya kadar geldi işte...Tuvalete bile koyabilecekler...

Bilim kurgu roman ve filmlerinde okuyup izlediklerimiz gerçekleşiyor birbir...Büyük Birader haklı mı?

Saygılarımla