Mesajı Okuyun
Old 15-10-2009, 20:58   #262
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Peki siz çok değerli olduğunu söyledğiniz(yanlış anlamayın mutlaka öyledir) hocalarınızdan bir şeyler öğrenmek için , onlardan ders almak için gerekli çabayı gösterdiniz mi?(yani ilk 10 a giren öğrencilerin 6 sı kadar)
sorumu yanlış anlamayınız ancak bu veya başka bir forumda önceden belirttiğim gibi sorun özel ile devlet üniversiteleri arasındaki fark değil.Özel üniversitelerin kalitesi oldukça yüksek.Sorun bu eğitimi hak edecek bir şeyler yapılıp yapılmadığı?(burslu öğrencileri bu alanın dışında tutuyorum)

saygılarımla

Hayır,ne yazıkki ben çeşitli sebeplerden dolayı Öss döneminde bu çabayı gösteremedim.Hatta dürüst olmak gerekirse özel bir üniversiteye gitmeyi de asla düşünmediğim için,bir sene daha sınava hazırlanmak ve kazanmaktan ziyade derece yaparak bir devlet üniversitesine gitmeyi düşündüm.Ama hem ailemin ısrarı hem de hukukçu aile dostlarımızın tavsiyesi sonucu kendimi Kadir Has Üniversitesi'nde buldum.Şu anda da bu bölümü en az ilk 10'a giren arkadaşlarım kadar ciddiye alıyor ve Öss'de alınan puan dışında onlardan eksiğim değil fazlam olduğunu düşünüyorum.Ayrıca hak etmek konusunda kesinlikle sizinle aynı görüşte değilim.Çünkü kimin neyi hak ettiği inanın 3 saatlik bir sınavla belli olmuyor.340'ın üstünde puan almış olan,şu anda çeşitli üniversitelerde hukuk öğrenimi gören ama bomboş olan ve 2 cümleyi bir araya getiremeyen o kadar çok insan tanıyorumki.Bu nedenle hak etmenin asla ÖSSyle bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.
Saygılarımla