Mesajı Okuyun
Old 09-06-2009, 23:39   #6
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan nemesis34
Sayın karaca o tık okadar kolay olmuyor malesef;
1- Bu uyaptan haciz işini sadece Müdür ve Müdür Yardımcıları yapabiliyor ve bu insanların aynı anda taleplerimize de karar vermeleri gerekiyor ve önlerine toplu(banka veya kurum dosyaları) dosya geldiğinde başlarını kaldırıpta uyaptan haciz işleyebileceklerini pek sanmıyorum
2- Ayrıca biz Alacaklı Vekilleri borçluların kimlik veya vergi numaralarını takip açarken girmediğimiz için sistemden tekrar borçlu bilgilerinin girilmesi gerekiyor.
3- Asıl olayımız ise siz ne zaman UYAP'ın düzgün çalıştığını gördünüz şahsen ben pek görmedim.
4-Şirket hakkında yapılan araç sorgularına güvenmeyin uyap şirket sorgularında ağırlıkla yanlış sorgu yapıyor ve şirketin üstüne araç çıkmıyor.
Bence bu yeni sistemden biran önce dönülmesi gerekiyor.
Saygılarımla,
Sayın Meslektaşım,
Kaygılarınızı sonundan başa doğru irdeleyelim, paylaşalım isterseniz.
Şirketler konusunda haklısınız, şimdilik uygulanamıyor gibi. Bu husus, uygulamadan dönülmeyi mi, ıslahı mı gerektirir, bilemem.
UYAP düzgün çalışmıyor diye UYAP' tan vazgeçme yetkimiz ve lüksümüz yok, en azından avukatlar olarak. Pol Net uygulaması, evet; kimlik bilgilerine ulaşabildiğimiz borçlular bakımından kolaylık sağlıyor.
Borçlusunun kimlik bilgisi olmayan takipler de zaten, sadece Pol Net sorgusundan önce de (müzekkere ile de) kayden haciz yapılamıyordu. Kanaatimce, kaybedilen bir şey yok yani.
İlk sıradaki kaygınıza ise katılmamak mümlkün değil. Talebi açarız, icra yetkilisi de talep üzerine işlem yapmak durumundadır. Haa, yapmaz ve "yaptı gibi" yapar mı (Pol Net sorgusunda borçlu adına araç bulunmadı der mi) ? Bilinmez. Önceki uygulamada, yazıyı alan görevli cevaben "ilgili adına kayıtlı araç olmadığından" diye cevap veriyorsa, icra görevlisi de "yaptı gibi" yapabilir, ya da zamansızlıktan Pol Net sorgusu yapmaz. İşin takibi, doğrulaması veya yalanlaması da bizim görevimiz. Ama, sonuçta size hak vermemek mümkün değil. İşlerin daha hızlı, daha kolay yapılması hepimizin dileği. Saygılarımla