Mesajı Okuyun
Old 28-04-2008, 08:34   #9
Av.Bülent AKÇADAĞ

Hukuk sisteminin ülkemizde geldiği nokta ne yazıkki tıkanmışlıktan başka birşey değildir. Yasaların açık olmasına rağmen zorluk çıkaran kolluk güçlerinin temel dayanakları ise "Yönetmelik/Genelge".

Sayın Savcı yönetmelikten üstün kanun vardır, bu hak bize CMK hükümleri gereğince verilmiştir, sizin görevlerinizi bile düzenleyen kanunu nasıl olurda hiçe sayarsınızda, Yönetmelik,Genelgelere itibar edersiniz ? Cevap herzaman en basit olandır. "Yapacak bişey yok, Avukat Bey/Hanım şikayet edin o zaman"

Değerli meslektaşım başınıza gelenler gerçekten üzücü ama bu durumda pasif kalmayarak bir avukata yakışır şekilde hak arayışınıza girmeniz ise takdire şayan. Sayın Kavili'nin de belirtmiş olduğu gibi bu mücadelenizi baronuzun desteğini alarak yapmanızı öneririm. Bu konuda şikayet ve hak arama yoluna giden meslektaşlarımız sayesinde, kolluğun ve savcılık makamının yasaları hiçe sayma durumlarına bir son vereceklerini umut ediyorum.

Sayın Masimo,

Üstadım, sizide sonsuz destekliyorum. Yapacağınız herhangi bir "hak arama" eyleminde yanınızda aktif olarak katılacağımı belirtmek istiyorum. Sonuçta aynı baronun çatısı altında mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz. İhtiyacınız olursa iki apartman ötedeyim