Mesajı Okuyun
Old 12-09-2011, 00:13   #45
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan imp86
Sayın meslektaşlarım,

Konu ile ilgili paylaşmış olduğum ve soru sorduğum son mesajımda da belirttiğim gibi sizin değerli görüşlerinize ben şahsen muhalif değilim. Zira yorumlarınız haklı yorumlar.

Ancak, bunu bir geçiş süreci olarak düşünecek olursak ve geçici bir süre için maddi bakımdan düzlüğe çıkıp toparlanıncaya kadar böyle bir yol seçilmesi halinde yukarıdaki sorularımın değerlendirmeye alınmasını sizden veya diğer değerli meslektaşlarımdan rica ediyorum.

Elbette bir takım mesleklerde home-office uygulaması sürekli mümkün olabilecekken, avukatlık bakımından benim kanaatime göre de yalnızca başlangıç için - belirli geçici bir süre için öngörülebilir olduğunu da ifade etmek isterim. Konu içerisinde de bu minvaldeki geçmiş mesajlara atıfta bulunurum.

Saygılarımla,

Sayın imp86,

İyiniyetinizi anlıyorum.

Ancak, avukatlık mesleğinin büyük önemi ve korunmasına olan menfaat sizin bahsettiğiniz halden önceliklidir.

Fiiliyat uğruna, fiili ve geçici zorluklar uğruna esas ve ilkelerle oynanmamalı, onlar değiştirilmemelidir.

Yani hiç kimseye ve en başta kendimize, "E, avukatlık evden de yapılacak işmiş." dedirtmemeliyiz. Bu, her yönden bittiğimiz nokta olur.

Home-ofis gibi avukatlık için bence bir "acaiplik" yerine, bir süre tecrübelenip ve madden toparlanıp, güçlenip, adamakıllı yasaya uygun müstakil bir büro edinilmesi tercihlenmelidir.

Saygılarımla.