Mesajı Okuyun
Old 11-09-2007, 14:37   #128
üye18332

Evliyim,eşim Avukat,aynı bürodayız!!!!!!
1)"yenge" durumu açıklamasına tümüyle katılıyorum.
2)Duruşmaları birbirimize aktarma durumu eğlenceli ve ekonomik oluyor!
3)İşleri paylaşınca herkes işini biliyor karışıklık olmuyor.
4)Doğum yapana kadar çalıştım(gerçekten 1 hafta önceye kadar),ama buarada istediğim zaman gidip alışverişimi yaptım,eşim sağolsun 6 ay evde bebeğe baktım tek başına koşturdu ve hiç sıkıntı göstermedi.
5)Devamlı aynı ortamda olmak bazen işyerindeki bir tartışma yada anlaşmazlığın eve taşınmasına yada tersi bir duruma yol açabiliyor.
6)Farklı meslekten biriyle evlenseydim birbirimizi anlayabilirmiydik,bu kadar paylaşabilirmiydik?
7)Farklı meslekten biriyle evlenseydim avantaj olarak müvekkil çevresi daha geniş olur muydu?

Avukatlar başka bir gezegenin insanları gibi.Görüşlerimi şu izlenimimle kapatmak istiyorum,18 kişilik bir arkadaş grubu ağırlıyorum tesadüfen farkettik ki bir arkadaşımızın eşi hariç hepimiz avukatız.Her ne kadar farklı konulardan bahsetmeye çalışsakta "adliyede şu olmuş bu olmuş şu hakimin duruşmasında...." konuları açılınca biz kah gülüp kah yorumlar yaparken gözüm avukat olmayan misafirimize takıldı.Fena halde sıkılmış ,yorum yapamıyor hatta ne konuştuğumuza dahi katılamıyordu....(bizim de tersi bir ortamda aynı duruma düşmemiz olası tabi kii)
Saygılar....