Mesajı Okuyun
Old 05-04-2007, 23:23   #20
bozoli

ben de stajyer bir avukat olarak 8 ayda 300 den fazla dava cevap vesair dilekçe yazan sayısız hacze çıkan sayısız şehir dolaşan biriyim. 8 ay diyorum size o kadar dramla karşılaştım ki anlatamam. ben de yıprandım bıktım ancak bu mesleği yapacağım diyorum. nedeni ise gayet basit kasabayı kötü kovboyların eline bırakmamak şaka bi yana bu mesleği bilgisiz ya da acımasız, rüşvet veren ya da alan kişilerin ellerine bırakmamak için yapmalıyım. zoru başarmak bizim işimiz. bembeyaz doğruları ölümüne yaşamak için inandığım baş koyduğum şey uğruna dayanabilmek direnebilmek lazım. kendimden başlayarak etrafımdaki tüm yamuklukları düzelteceğim buna o kadar yürekten inanıyorum ve yapacağımı biliyorum ki içimde kocaman bir heyecan var. keşke yaşadığım şeyleri bilseniz de bu heyecanın ne kadar büyük ve değerli olduğunu anlasanız. mesleğimizin onurunu yüceltmek uğruna önce kendi büromdaki ve müvekkillerimizle diyalog ve görüşmelerimiz dahil her şeyi değiştireceğim. ben de bu mesleği bırakmayı düşündüm kimbilir daha kaç kez de bırakmayı isterim bilemem; ama küssem de, bazen nefret etsem de mesleğime duyduğum saygı ve sevgi o kadar büyük ki anlatamam. umarım sizler de benim duyduğum saygıyı, sevgiyi ve heyecanı hissedersiniz. mesleğimizin daha değerli hale gelmesi, meslek onurumuzun yükselmesi için tüm bunlara ihtiyacımız var çünkü.