Mesajı Okuyun
Old 20-02-2013, 17:57   #68
üye7160

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Değerli Meslektaşım;

Tebliğ işleminin tümüyle posta görevlisinin inisiyatifine bırakılmasını elbette doğru bulmam mümkün değildir. Mesajlarımda, yaş şartını asgari ölçekte taşıdığının anlaşıldığı ve çalışanı olduğu izlenimini vermekten uzak olmayan şahıslara, özellikle avukatlık büroları gibi tebligatın çok çok önem arz ettiği yerlerde her canı isteyenin tebligat alamayacağı gerçeği de göz önünde bulundurulduğunda yapılacak tebliğin usule uygun olmadığını iddia etmenin yanlışlığına vurgu yapmıştım.

Sizin uğraştığınız boyutta usulsüz tebligat konusuyla hemhal olmamış olmam, konunun hassasiyetini yeterince kavrayamadığım, "ne olacak işte, tebligat tebligattır, yapıverin birine gitsin" mantığını taşıdığım anlamına da gelmez diye düşünüyorum.

Yoksa benim de ceza hukukuyla ilgili bir başlık altında çıkıp, ceza hukukuna dair kaç dava aldınız, soruşturma kapsamında kaç defa emniyette, savcılıkta ifadelerde bulundunuz, polis ve savcılarla müdafiliğini üstlendiğiniz şüpheli/sanık için kaç defa tartıştınız, mücadele ettiniz? diye sormam icap edebilir ki yakışık almaz.

Saygılarımla..

Sayın Engin,

Ben yine de alelade bir yerde yapılan tebliğ ile hukuk bürosunda yapılan tebliğin şekli anlamda farklı olmayacağını usulsüzlüğün her yerde usulsüzlük olduğunu belirtmekteyim.
Bu hususta hassasiyetinize yada hukuki tecrübenize atfım ve tavrım elbette ki olamaz.Aksine fikirlerinizin önünde saygıyla eğilebileceğim insanlardan olduğunuzu da her daim dile getirmekteyim.

Tek ısrarım şekle bağlı kalmanın zarar değil fayda sağlayacağıdır.

SAYGILARIMLA..