Mesajı Okuyun
Old 16-04-2008, 17:19   #12
üye14540

Sayın Kayar, sorunuz ciddi mi, sanırım şaka yapıyorsunuz, mahkemelerin de sizin kadar hukuki bilgisi vardır diye düşünüyorum, lütfen yargıya önyargılı yaklaşıp, vatandaşların yargıya güvenini gereksiz yere zedelemeyelim, haksız tahrik kuralları onlarca yıllık birikim sonucu oluşmuş ve evrensel kurallara uygundur, hakimlerin kadın düşmanı olduğunu mu iddia ediyorsunuz bilmiyorum,hakim karar verirken soyut hukuk normunu somut olaya uygular ve adil karar vermeye çalışır,ideolojik yaklaşım ve de bir görüşe körü körüne angaje olup, sadece bu görüş doğrultusunda dogmatik olarak karar vermek de eleştirmek de doğru değildir, gelelim sorunuza(ciddi olduğunu sanmıyorum)gelinlik giyip otostop yapmak haksız hareket değildir, sanırım abartıp kendinizce beğenmediğiniz bazı kararlara dikkat çekmek istediniz,eleştirdiğiniz kararları veren hakimler kadın düşmanı ve adaletsiz değildirler, bu kararları veren hakimler de en az sizin kadar hukuk kurallarını bilirler, mahkeme kararları tabi ki eleştirilir, ama bunun da uygun bir üslubunun olması gerekir, insanları mahkemelere önyargıya yönlendirecek üsluptan kaçınmak gerekir, böyle gayriciddi üslupla bu eleştiri yapılmaz, daha bilimsel, ayakları yere basan biçimde eleştiri yapılmalıdır, haksız tahrik somut olaya göre belirlenir, böyle entel dantel, dogmatik, ayağı yere basmayan, ciddi olmayan yazılar ve yorumlarla yapılan eleştirileri kimse de ciddiye almaz. Saygılarımla