Mesajı Okuyun
Old 27-09-2011, 01:32   #3
themis78

öncelikle tşk ederim. ömer güntay..aslında cevabınızdan konu başka bir hukuki meseleye gitti. açılan davaların sonuçları tazminat gerektiriyomu gerektirmiyormu...genel olarak baktığımızda düşündüklerinizde mutlaka haklılık payı var.. ama bir devlet hukuk devleti ise kesinlikle düşüncelerinize katılmıyorum..sizin söylemlerinize bakılırsa bence haksız tutuklama veya gözaltına alınmadan dolayıda herhangi bir maddi ve manevi tazminat davası açılamaz. acaba kurumların gerekli dikkat ve özeni göstermesi gerekmiyormu. uygulamada savcılarımız beraat edecekse bile yargılama sürecinde berat etsin diye iddanameler düzenlenmiyormu.. aslına bakarsanız istisna gösterdiğiniz her berat suçunda ( delil yetersizliği hariç diyorum) bir iftirada vardır özünde. ve mutlaka her kim olursa olsun ve nasıl bir şuç işlemiş olursa olsun bir mağduriyet vardır.
mesele benim örneğimde kişinin o eylemi yapmadığından dolayı beaat ettiğinde bu mağduriyetin giderilmesi lazımdır diye düşünüyorum. bunun kaynağı ne olmalı aslında belkide sorulacak soru bu...şu noktada katılıyorum eleyhine dava açılacak kurumlar!!!belkide devletin bu noktada özel bir fon oluşturması gerçekten de doğru olabilir. diye düşünüyorum..