Mesajı Okuyun
Old 30-06-2011, 22:57   #1
Konuk

Varsayılan Tek taraflı evlat edinilmişim, babanın onayı var ancak mirasçısı değilim ve...

Merhaba,

1965 doğumlu bir kadınım
1971 yılında evlatlık verilmişim
15 yıldır eşimden ayrı (boşanmış durumdayım)
Beni evlatlık edinen kadın vefat etti, kocasıda, haneye kayıtlı görünüyorum ancak adamın mirasçısı durumunda değilim (ortada bir miras yok zaten) adam öldükten sonra annem, adamın maaşından faydalanıyordu, doğal olarak bende bu haktan faydalanmak istiyorum. ama adamın nüfusunda görünmüyorum, bu adamın 2 evliliği olmuş, 1. evlilikten 2 çocuk (çocuklardan biri vefat etmiş, diğer çocuk yaşıyor ve nüfusa geçmem için onay verebilir, o konuda bir sıkıntı yok). adamın nüfusunda görünmediğim için, mirasçı statüsünde olmadığımdan dolayı maaş alamıyorum. Bu devlet benim hiç bir menfatimi gözetmemiş ve ben haklarımı aramak istiyorum, adam / kadının evlat edinmesi için onay vermiş ama nüfusunda neden değilim?... Bunun için ne yapmak gerekiyor? maaştan faydalanabilmek için. Adamın nüfusunda yer alabilmek için... (Yaşayan bir kızı var, yaşayan kız onay veriyor.) Eğer hiçbir şey yapamıyorsam bunu uluslararası hukuk'a taşımak istiyorum (aihm) ye... burada hiç bir dava açmadan direkt olarak sizlerin söylemi üzerine (hiçbir şey yapamazsın derseniz eğer) aihm de hakkımı arayabilir miyim?...

yardımlarınızı rica ediyorum