Mesajı Okuyun
Old 19-01-2010, 13:50   #1
Konuk

Mutsuz tedbiren sahsi munasebet tesisine itiraz !!

ben anlasmali olarak 31 temmuz gunu bosandim..karsi taraf dava acti.avukati bana temyize gitmeden halledelim diye imzalar attirdi adliyede..hicbir nafaka ve tazminat talebinde bulunmadim.hakime hanim cocuk 2 yasinda oldugu icin ve babasi yurtdisinda yasadigi icin senede sadece 1 hafta yani 1 ve 7 temmuz gorebilmesi icin karar verdi.karsi taraf temyize gitmemem icin imza attirdi ama kendileri bu karari bozmak icin temyize gitti.dosyam yargitayda.bosanmaya itiraz yok ancak cocuk gorusune itiraz edildi.daha sonra cocugun babasi bayramlarin 2.gunu gorebilmek icin karar cikarttirip bayramda kapima icrayla geldi.haberim yoktu ve elime tebligat gecmemis olmasina ragmen cocugu teslim ettim.diger bayramdada haberim vardi ve cocugu hazirlayip yine itirazsiz teslim ettim.simdi dun elime bir tebligat geldi.tebgligatta cocukla gorusune musade etmedigimi,ayda bir turkiyeye is icin geldigi,buyuzden her ay haftada bir gun gorus istemis ve tedbiren sahsi munasebet tesisi icin dava acmis.ayda bir is icin degil gezmeye geliyor.gurbetciler senede bir kere zor izin yaparken o keyfi seyahat yapiyor ama cocugun hicbir ihtiyacini karsilayip ilgilenmiyor.onun isinin burayla bir baglantisi yok.bunu ispatlayamaz.ispatlasa bile yasal olmayan bir belge ile yapar bunu.ben kendisine nafaka davasi actigim icin bana inat olsun diye boyle bir yol izliyor.eger cocukla cok ilgli bir baba olsa ihtiyaclarini giderirdi.sadece gormekle baba olunmuyor.benim bir gelirim yok.nafaka davasi icinde adliyeden adli yardim aldim.bayramda cocugu aliip goturdugunde cocukla birlikte kullanilmis esyalar ile giyecekler yollamis.bende kendisine bir meil yazip cocuguna bunlarimi layik gordugunu sordum.bana olur olmaz hakaretlerde bulunan bir meil yazmis ve cocugun aslinda beni istemedigini anneme gitmek istemiyorum dedigini,cok kisa zamandada elimden alacagini yazmis.kendisi yasal olmayan islerlede ugrastigi icin cocugu kacirmasindanda endise ediyorum.bu elime gecen tebligata itiraz etsem bir faydasi olurmu?tebligatta itiraz icin bir sure verilmemis ve konu edilmemis.ne yapmam gerekiyor?eger ayda bir hafta sonuda goruse musade edilecekse bayramlardada zaten gorus icin karar cikartilmissa neden dosya temyize gittiki.ben hala evli gorunuyorum,cocuklada gorus icin zirt pirt karar cikartilabiliyorsa temyizin ne anlami kaldi.bana lutfen yardim edin itiraz mi etmeliyim yoksa durusmaya mi katilmaliyim nasil bir yol izlemeliyim bilmiyorum kafam cok karisik...