Mesajı Okuyun
Old 02-12-2009, 13:18   #25
kapbana

Alıntı:
Yazan Hak Hukuk
...Tazminat miktarını ben belirleyebilirim diyecek müvekkil sahibi olmak büyük bir şans bence. Müvekkil profesör de olsa ben böyle bir şeyi kendisinin belirlemesini istesem herhalde Nasreddin Hocanın akıbetine uğrarım:Sayın Avukatım! Şu üstündeki cübbeye ne diyeyim!

Katkılarınız için herkese teşekkürler...
Miktar belirlemede istediğim yalnızca biraz tecrübeydi; hepsi bu.. Alacağım cevaplardan aşağı yukarı bir miktarı Sayın "Hak Hukuk"un da belirttiği gibi bir yöntemle belirlemeye çalışıyordum. Yani kısacası tabiri caizse piyasa araştırması yapıyordum..Tabi ki müvekkilinizin maddi durumunun çok sıkıntılı olması ve dava sonunda alacağı paranın ciddi harç yükü nedeniyle onu pişman etmeyecek bir rakam olması gerekliliği "kusur durumunun tespit edilemediği" böyle bir davada avukatı vicdani olarak sıkıntıya sevketti..Hepsi bu..

Sayın Alacadağ'ın tavsiyesine müvekkilimin kişisel durumu elverdği müddetçe uygulamaya çalışacağım; ama ne yazık ki Sayın Alacadağ'ın da dediği gibi karşınıza Prof. da gelse mutlaka yönlendirmenize duyduğu ihtiyacı dile getirecektir diye düşünüyorum.