Mesajı Okuyun
Old 28-06-2006, 08:29   #87
NİLGÜN SEYMEN

Yeni Fikir Aynı düşüncelerdeyim..

Sn serper,Ben sizinle ilgili yazılarımı sildim siz de siliniz ve hiçbir boyutta asla karşılaşmayacağımızdan emin olunuz..Ben yaşama mücadelemi anlatmaya çalışırken cümlelerimi yok saymanız zaten bunun böyle olmasını gerektirir..
Ayrıca -NE KADAR ÖZGÜRÜZ-adlı konuda ben para konusunu vurguladığımda ilk tahrik ve ilk YANIT sizden gelmişti ve ben sizin cümlelerinizi yanıtlamıştım..Aynı düşünmeyebiliriz sizinle.ama bu demek değildir ki illa; her yazdığım cümle -sizin tarafınızdan -mercek altına alınsın..lve deşifre edilerek açılsın.Lütfen o konuyu tekrar açınız ve benim para konusunda yazmış olduğum yazıma karşı olan yorumunuzu tekrar hatırlayınız ..İlk hamleyi yapan sizdiniz unutmayınız..Ben de yanıtladım sadece..
Aslında ben yorgunum..Ve sizinle karşılaşmayı asla dilemiyorum.
İnsanların tabakalara ayrıldığı ,sınıflandırıldığı bir konuda da yazmam ve katılımda buunabilmem zaten düşünülemez.İMKANSIZDIR-
Ayrıca kız çocuklarının okutulmasının ve sosyo ekonomik yaşamda hakettikleri statülerde yer almaları gerektiğini savunduğum içindir ki; kızım şu anda Kütahya işletme fak.2 sınıfa geçmenin sevincini yaşamaktadır..
Kızım ile oğlum arasında fark gözettiğim savunmalarına karşı yazdım bunu..
Toplumun ,halkın yok sayıldığı ,SERT ses tonları ile azarlanarak susturulduğu..ortamlarda..,belirli bir kitlenin savunduğu orantısız bir gelişim!..
ANADOLU KADINI VE CİNSELLİK..!
Anadou'da hangi kadın,üzerine gelen bir bedene ,Hayır -benden uzak dur -diyebilir..Ya da ben bu çocuğa hazır değilim diyerek (5.6.7 .)çocuğun rahimini İNSİYATİFİ DIŞINDA işgal etmesine engel olabiliyor..Mecburdur o çocuğa gebe kalır ve ilkel koşullarda da doğurur..
Nüfus istatistiklerine bakarsanız Anadolu'daki nüfus grafiğinden bunıu
rahatça görebilirsiniz..
HAYIR -diyebilmeli midir evet..ama bu söz hakkına sahip olması için önümüzde hatırı sayılır bir süreç gerekmektedir.Özellikle kız çocuklarının daha da ağırlıklı olarak hayata hazırlanması sınırları zorlamak ve eğitimle gerçekleşebilir bu gelişim.
SOSYO-Ekonomik bağımlılıklardan kaynaklanan acziyet yıkılmadan ülkenin hiçbir bölgesinde hiçbir kadın <<GERÇEK KİMLİĞİNİ >>kazanma şansını YAKALAYAMAYACAKTIR..

ANADOLU KADINI adı geçtiği için yazdım bunu..
İstanbul'da ya da büyük kentlerdeki statü ve sosyo-ekonomik güvencelere sahip kadınlar ile ANADOLU kadınlarını yan yana koyarak konuşmak yanlış olur.
Bu çok büyük bir yanılgı olur.
İnsanları tabakalara ayırmadan önce bu statü farklılıklarını da göz önünde bulundurmak gerekir..