Mesajı Okuyun
Old 13-09-2006, 21:32   #33
Gökhan Ergü

Varsayılan S.Ü.h.f.

Merhaba, ben Selçuk Üni. Hukuk Fak. 4. sınıf öğrencisiyim ( bu sene son! )..Göz açıp kapayıncaya kadar 1,2,3 ve 4 dedik ve geriye dönüp baktığımda fakültenin kapısından girdiğim günle şu andaki "ben" arasında büyük fark olduğunu görüyorum..Bilgi dağarcığımızın gelişmesinin yanında artık toplumsal olaylara ve hayata sıradan bir insan olarak değil "hukukçu" gözüyle bakabilmenin ve hayatı adalet terazisinde yorumlayabilmenin, hukuk fakültesinin bizlere kattığı en önemli değerler olduğunu düşünüyorum..
Selçuk Üni. Hukuk Fak. 23 yıl önce kurulmuş, emekleme dönemini tamamlamış ve artık yavaş yavaş koşmaya başlayan bir okul olmuştur..Bu durumda, fakültenin kurulma aşamasında araştırma görevlisi olarak kariyerlerine başlayan hocaların prof. ya da doç. seviyesine gelmiş olmalarının büyük katkısı olduğunu söylemeliyim..Ülkemizde bazı fakültelerde hala yard.doç. lerle çok önemli derslerin verilmekte olduğunu düşünürsek, fakültenin en olumlu tarafı olarak sahip olduğu kaliteli hoca sayısının fazlalığını gösterebiliriz..
Fakültenin bana göre en olumsuz tarafı öğrenci sayısının fazlalığı..250 kişiden oluşan anfide öğrenci-hoca arası iletişim ister istemez zayıf oluyor ve hocadan bir şeyler kapabilmek için ekstra güç harcamanız gerekiyor..15-20 kişi ile hoca arasında işlenen, geri kalanların uyukladığı derslerle karşılaşmanız şaşırtıcı olmaz..
Fakülte teknik imkanlar açısından ortalamanın üstünde diyebilirim..2000 yılından beri yeni yapılan binasında eğitim veriyor ve bu sene itibariyle fakülte binası genişletilmesi tamamlanacak büyük bir kütüphane,bilgisayar labaratuarı vb. pratik için gerekli kısımlar eklenecektir..
Kısaca S.Ü.H.F. nin ÖSYM tercih kılavuzunda bulunduğu konumdan daha iyi bir fakülte olduğunu söyleyebilirim..