Mesajı Okuyun
Old 22-08-2008, 00:13   #22
caner87

Kadın erkek konuları ile ilgili genellemeleri hiç sevmiyorum ve çok yersiz buluyorum.
Ne zaman böyle bir tartışma konusu görsem çok rahatsız oluyorum.
Kadın ne bekler , erkek ne bekler vs şeklindeki konularda korelasyon yanlış kuruluyor ve yanlış sonuçlar ortaya çıkıyor.
Bir kere her insan birbirinden farklı, bazı erkeklerin hoşuna giden bir davranış başka bir erkeğin ilgisini dahi çekmeyebilir.
Sonra her erkeğin annesinin yetiştirme tarzı, gittiği okul, yaşadığı çevre, mesleği, rahatsızlıkları vs herşey ama herşey belki bir yaprağın kıpırdaması bile kişiyi bir diğerinden farklı kılabilirken kadın ve erkekleri bu kadar karşı karşıya getirecek konularda bir eksiklik hissediyorum.
Mesela benim bir tanıdığım "erkek" karısına ev işi yaptırmıyor, karısının çalışmasına karşı çıkmıyor, makyaj malzemelerinin masrafını karşılamak için elinden gelen çabayı sarfediyor, tatile yalnız çıkmasına müsaade edebiliyor, karısının istediği vakit arkadaşları ile eğlenmesine "izin" verebiliyor, gerçi izin isteyen de olmuyor ama mesela bu toplumda karşımıza çıkabilecek bir "erkek" tipi ya da tiplemesi,
öte yandan bir başka tanıdığım "erkek" eşine biraz sert davranıyor, 'başıboş' diye tabir edilebilcek hareketlerine müsammaha göstermiyor zaten kadıncağız da böyle şeylere yeltenmiyor, ehemmiyetle ev işi ve çocuk bakımı vesair işlerle ve kadınca hobilerle gününü geçiriyor.
şimdi bu iki adamın kadından beklediklerini genel olarak tüm erkeklere mal edebilir miyiz?
bence hayır!