Konu: boşanma
Mesajı Okuyun
Old 08-04-2007, 21:24   #2
Konuk

Acil şiddetli geçimsizliği esasta karşı taraf olan eşim yaratmaktadır hükmüne dayanınız

Bu beyanlarınızı cevap dilekçenize aynen yazınız ve hatta bir avukata veya ekonomik durumunuz elvermiyor ise barodaki hukuki yardım kısmına bir başvurunuz olabilir. Bu durumları aynen beyan ediniz ve ŞAHİTLERİNİZ/TANIKLARINIZ da mevcut olsun ve cevap dilekçenize bu tanıkları yazınız. Eğer karşı taraf ise esasen kusurlu olan, bu durumda dilekçenizde esasta kusurlu olan karşı taraftır diyerek ve kusurlarını da belirterek DAVANIN REDDİNİ talep ediniz mahkemeden. Tabi bunuların hepsini CEVAP DİLEKÇENİZ ile yapacaksınız ve ayrıca kültür farklılığı baştan belli olan yani evlenir iken ortada var olan bir durumdur bu geçerli bir gerekçe olmaz kanaatindeyim ama bu durum katlanılmaz durumlar yaratıyor ise veya eşinizin evlilik sonrası yeni başladığı işle bağdaşmayan bir durum var ise ve böyle bir durumda Siz" in eşinizin kariyerini etkileyecek olumsuz davranışlarınız var ise geçerli bir sebep olarak öngörülebilir ve fakat böyle bir durumun olmadığını düşünerek ben asıl şiddetli geçimsizlik aha olsa bile bunun KARŞI TARAFIN KUSURLARINDAN KAYNAKLANDIĞINI ŞAHİTLE İSPAT EDERSENİZ dava düşer kanaatindeyim. Ekonomik durumunuz iyi değilse BULUNDUĞUNUZ İLDEKİ BARODAN HUKUKİ YARDIM ALABİLİRSİNİZ. DAVANIN REDDİNİ İSTESENİZ BİLE YİNE DE YÜKSEK MİKTARDA KENDİNİZ VE ÇOCUKLARINIZ İÇİN NAFAKA İSTEMEYİ UNUTMAYINIZ. AYRICA DAVA SÜRESİNCE ÇOCUKLAR SİZİN YANINIZDA İSE GİDERLERİNİN KARŞILANMASI İÇİN KARŞI TARAFTAN ÖDEME İSTEYİNİZ. Bu belirttiklerimin hepsini davaya cevap dilekçenizde belirtiniz. Bu konu benim staj bitirme tezim idi örneğini göndermek isterdim ama burada sanırım imkan yok gibi.(Fakat asıl mesele şu ki, boşanmalarına rağmen erkekler boşandıkları eşlerinin bir başkası ile evlenmelerini kabullenememektedirler, umarım bu sorunu yaşamazsınız)

SAYGILARIMLA