Mesajı Okuyun
Old 18-04-2007, 11:08   #22
av.murat kalkan

Sn. knel, bundan bir kaç sene evvel bu tip bir olay ile karşılaştım, size fikir vermesi konusunda yardımı olur mu bilemem ama yine de paylaşmak istedim. Şöyle ki;

Müvekkillerim, bir zamanlar yönetim kurulu başkanı yardımcısı oldukları kooperatif adına - ana sözleşmeye göre çift imza şartı var- bir şirkete senet vermişler ve sizin olayınızın benzeri olarak, kooperatif kaşesi üzeri ile açığına imza atmışlar. Ardınan, kooperatif feskedilmiş. Bunun üzerine, alacaklı şirket koopeatiften bi şey alamayacaklarını anlayınca senedin altına kefil 1 ve kefil 2 diye bizim müvekkillerin ismini ekleyip takip başlatmışlar. Biz de tahrifattan dolayı itiraz ettik ve dava açtık tabii. Ben dava için -yukarıda da tartışılan sebeplerden dolayı- pek umutlu deilken, bir yandan da savcılığa şikayette de bulunmuştum. Savcıya ifade veren şirket yetkilileri, senet yapılırken bizim müvekkillerin kefil olarak isminin bulunmadığını kabul edip sonradan bizimkilerin sözlü talimatı üzerine kefil yazısını ilave ettiklerini kabul ve iddia ettiler. Sonuçta, bu ifadeleri nedeniyle icra mahkemesi tahrifat itirazımızı kabul ederek takibi iptal etti. Ardınan, karar kesinleşti.

Saygılarımla,