Mesajı Okuyun
Old 18-02-2007, 22:14   #1
Nuriye Değer

Varsayılan maddi hasarlı kaza- değer kaybı

Değerli Meslektaşlarım;
Hafta sonu yandan gelen bir araç benim kullandığım aracın çamurluğuna çarptı. Boya ve tamirat gerektirecek bir hasar oldu. Kasko ya ihbarda bulunmadım. Polis karşı tarafı tam kusurlu buldu. Maddi hasarda olsa epey üzüldüm Arabayı yeni almıştık. çarpan sürücü özür bile dilemedi.Hem arabamız hasarlandı hemde bir dolu iş çıktı.
Delil tespiti yaptırmam gerekiyormu?. Arabayı servise bırakıp gerisini onlara bırakmak istemiyorum. Bunun yanında kendimde ne yapacağım bilmiyorum. İlk kazamı da yapmış oldum. Çamurluk boyanacak belkide komple değişecek tavana kadar büyük bir parça asla eskisi gibi olmayacak.
Araç eşim adına kayıtlı.Bu davayı sürücü olarak ben açabilirmiyim. Emsal kararlarda sürücüde açabiliyordu. Gerekçesi ise malike sağlam teslim etme yükümlülüğü olarak belirtilmişti. Sürücü eş ise maddi hasar ve değer kaybı nedeni ile tazminat davası açabilirmi?
Davalı olarak sürücü ve malik dışında sigorta şirketleri de yer almalımıdır?. Değer kaybı sigorta kapsamındamıdır. Yanlış hasımla gereksiz vekalet ücreti ödemek istemiyorum. Sigorta konusunda hiç tecrübem yok cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

Sevgi saygı ve selamlar