Mesajı Okuyun
Old 29-07-2006, 23:41   #29
Tiocfaidh

Alıntı:
Yazan Sessiz
Bu kötü programlardan ,yani eleştirilerinizin odak noktasını oluşturan programlardan nasıl haberiniz oluyor

İnce bir ironi olmuş bay Sessiz

Aslında bunu sormakta haklısınız, yatıp kalkıp eleştirdiğimiz, süprüntü olarak değerlendirdiğimiz o programlardan haberdarız, belki de ima etmeye çalıştığınız gibi bizler de o iğrenç çarkta bir dişli oluyoruz bazen. Kah zaplarken, kah ev ahalisinden diğerleri izlerken, kah canımız sıkıldığında irademizle bu beğenmediğimiz programları eleştirenler olarak bizler de izliyoruz kimi zaman. Ama dediğim gibi medyanın paketleyip, önümüze servis yaptığı bu programlara karşı direnç gösterememek Adem babamızdan bu yana biz insan oğlunda hep var olmuş olan dürtülerden kaynaklanıyor. Ne bileyim, hoş bir mankenin yakışıklı bir şarkıcıyla beraberlik yaşaması, ilişkilerinde gelişen olaylar, entrikalar ve heyecanlar insanlara bir şekilde çekici geliyor. Bana kalırsa bunu önlemek de bu tür yayınların yapıldığı andan itibaren mümkün değil. Yani "biz yayınlarız, beğenmeyen seyretmez kardeşim" düşüncesine kapılmamalı bir medya patronu. Çünkü insanlar, bu tür lanet olası dedikodu içerikli sözde haber adını taşıyan magazin süprüntülerine, televizyonlarında yayınlandığı andan itibaren karşı koyacak güçte değiller. Sonuç olarak kar etmek isteyen medya da haklı, bu programların mağduru olan eğitimsiz halk da haklı, ben de haklıyım sayın sessiz.(Ne güzel söylemiş Nasrettin Hoca)

Şaka bir yana, daha önce de değindiğim gibi medya kuruluşlarının kar elde etme amaçlarını göz önünde bulundurup, bu kuruluşları çok da hırpalamamak gerek. Ama halkı da zararlı yayınlardan korumalı. Eğitimli bir insan olarak siz kendinizi mümkün olduğunca koruyabilirsiniz ancak ülkemiz şartlarında eğitim konusunda sizin kadar şanslı olmayan milyonlarca insanın varlığını da sanırım kabul edersiniz. Konuya yeni bir açılım kazandırmasından korkuyorum(çünkü açıldıkça açılıyor) ama içinde bulunduğumuz ortamda banallıktan en az etkilenmek için eğitimli olmak gerekiyor sessiz bey. Pek kıymetli görüşlerinizi ve karşı tezlerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz, izin verin biraz da ben soru sorayım size