Mesajı Okuyun
Old 10-05-2006, 16:34   #1
NİLGÜN SEYMEN

Çözüm Kanallardaki banallik..!

Bu sabah ben mi öyleyim yoksa herşey gözüme olduğundan çok daha boyutlar ötesi görünüyor..anlayamadım bunun nedeni..

O klişe sabah kanallarının arasında sörf yaparken, tv.de Lerzan Mutlu'nun sunumunu yaptığı programa denk geldim..

Seda Sayan'ın mimiklerini, cümlelerini ve hareketini taklit ederek + fiziği ile götürmeye çalıştığı show formatlı programını izlerken, inanın daral geldi..
Seda gibi oynuyor ..Seda gibi tepki veriyor..ve Seda gibi gülüyordu..

İnanın çok büyük bir çöküş içindeyiz..bu bence çok büyük bir kültür erozyonudur..
Farkında mısınız bilmiyorum..o kanallarda kadrolu birsürü de kadınlar yer almakta..kendilerine söz sırası geldiğinde konuşan.<<.IQ..VE EQ sü düşük >>cümlelerle ekranları ipotek altında tutarlar..
sabahın bilmem kaçında o kanal senin bu kanal benim dolaşır dururlar..
Kadrolu başıboş programlar sektörünün ,zavallı üyeleridir ..onlar..

Yazık vallahi çok yazık..
Benim acıyıp kahrettiğim ettiğim ...o ekranların başında eriyip giden saniyelerimizdir..
Kimin ne hakkı vardır..Ahu Tuğba'nın,Banu Alkan'ın meşk hayatlarını bize dayatmaya..
Aydın'ın programı..Seda Sayan'ın programı..Lerzan Mutlu'nun programı..,
sadece arada bir yoluma çıkanlar..
?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????
Böyle lay lay lom bir gidişat içinde uyutuluyor muyuz nedir..?Asıl çözmemiz gerekenleri çözemememiz için..Asıl görmemiz gerekenleri göremememiz için..!Asıl başlamamız gereken işlere başlayamamız için..!Asıl yoluna sokmamız gerekenleri fark edememiz için bilinçli mi yapılmakta bu hainlik..Ekran terörüdür bu..kültür terörüdür..
E*R*O*Z*Y*O*N*D*U*R..
Gelin bu konuda ne yapılabilir bunu tartışalım..

Benim kuzen ..yalçın,sık sık bana şu uyarıda bulunurdu..birşeyi yık..yık beğenmiyorsan..ama yıkmadan önce mutlaka o binayı sil baştan yapılandıracak kumun çimenton bir kıyıda hazır olsun..
Bu çöküşe ne zaman ve kim dur diyecektir..
Yıkalım bu eğlence terörünü yerine de eğitimi koyalım..sevgiyi koyalım barışı koyalım..müzik olsun sanat olsun..üreticilik olsun..İŞTE SİZE YETERİ KADAR HARÇ MALZEMESİ..
Yıktıklarımızı sil baştan yapılandıracak harkulade inanç dolu ilkelerimiz de var öyle değil mi..çok geç kalınmadan....el ele verelim..

Ekran başına yayılarak tabak tabak kekler çöreklere yenmesin..ekran başında birşeyler üretilsin..

Ben mi çok agresifim bu gün.....haksızsam lütfen yanıtlayın bu yazımı..

NİLGÜN../10.05.2006/17.43/