Mesajı Okuyun
Old 28-03-2008, 14:45   #104
tuval2310

Ben okulu 5 yılda bitirdim ama 4 yılda bitirmek de çok isterdim..Kim ister ki hayatından 1 yıl gitsin,meslege 1 yıl geç başlasın?

Üstelik de kıl payı uzadı okulum..

Ancaaak ben şimdi okulu 4 yılda bitirseydim üstün zekalı , çok başarılı , hukuk bilgisi çooook engin olan biri mi olacaktım ya da tam tersi 4 yılda bitirdiğim için sosyal-kültürel okuma-yaşantı-deneyimden uzak ve mahrum şekilde boş bir mezun , hayat hengamesine sıfır hazırlıkla duhul edecek biri mi olacaktım?

Ya da madolyonun öbür yüzüne bakarsak , 5 yılda bitirdiğim için zeka seviyesi düşük , başarısız , hiç bir hukuki bilgiye sahip olmayan biri miyim? Ya da sadece okulu 5 yılda bitirdiğim için acayip sosyal , çok kültürlü , çok okumuş , hayatın karşısında üstün tecrübelerle donanmış olarak dimdik duran biri miyim?

Yani ben farkında değilmişim ama nasıl bir insan olduğumu bütünlemede girdiğim son sınav belirlemiş(!)...
O sınavım iyi geçseydi ben okulu 4 yılda bitircektim ve birden herşey değişecekti , kimilerine göre üstün zekalı,başarılı,cok iyi hukukçu kimilerine görede asosyal,kültürsüz,hayatı ot gibi geçirmiş biri olacaktım..
Ama sınavım iyi geçmedi ve ben okulu uzattım ama yine birden herşey değişti ve yine AYNI BEN bazılarına göre zekasız,başarısız,birlikte çalışılamayacak kadar hukuk bilgisinden yoksun oldum ; bazılarına göre de çok sosyal , kültürlü , her konuda donanımlı biri...
Ne sınamış meğer hayatımı nasıl da etkilemiş,karakterim ,bilgilerim değişmiş de içimde ben farketmemişim..Hep aynıyım sanıyordum,meslekteki başarının tüm bir hayata borçlu olunduğunu sanıyordum öyle değilmiş meğer...