Mesajı Okuyun
Old 27-05-2014, 15:52   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben karakola başvurdum eşimin bana hakaret ettiği ve kötü davrandığı için evden uzaklaştırılması talebinde bulundum birde ben kayınvalidem le beraber yaşıyor ve ondanda sözlü eziyet görüyorum eşimin ve annesinin evden uzaklaştırılmasını istiyordum ama eşim ve kayınvalidem evden uzaklaştırılmadılar eve geri döndük ve hakaretlerini sürdürdü bana zarar verebilirdi ben evden uzaklaşmasını istedim ama sadece dava açılacak ve şikayetimde ısrarcı olursam psikolojik anlamda yıprandığımı belirtirsem eşim ne gibi ceza alır ve evden uzaklaşması için tekrardan mürecaat etmem gerekiyor mu ve ayrılık davası açarsam bu şikayetten dolayı kaybedermiyim davayı şimdiden cevaplarınız için teşekürler...
Sayın Katılımcı;

Eşiniz ve annesi için uzaklaştırma cezası verilmesi talebiyle Aile Mahkemesi'ne başvurmalısınız.

Uzaklaştırma talebinde bulunmak için boşanma davası açmanız gerekmemektedir.

Aile Mahkemesi, eşiniz ve kayınvalideniz için koruma tedbiri olarak uzaklaştırma kararı verir ise (6 ay) bu karara uymamanın yaptırımı 10 güne kadar hapis cezasıdır.

Ayrıca maruz kaldığınız hakaretler nedeniyle cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak için doğrudan avukat desteği almanızda yarar bulunmaktadır.

Maddi imkanlarınız elvermiyorsa bulunduğunuz il barosuna başvurarak şartlarını taşıyor iseniz ücretsiz avukat desteğinden yararlanmanız mümkündür.

Saygılarımla..