Mesajı Okuyun
Old 05-12-2007, 17:35   #389
Seyda

Çok zamanım olmadığı için biraz acele yazıyorum ama arkadaşlar lütfen gelişmeleri takip edin. 04.12.2007 tarihli resmi gazetede yayımlanan kanun değişikliği çok açık. Alınacak adayların 1 katı mülakata çağrılır diyor. Ayrıca 5.maddede 'bu kanun yayım tarihinde yürürlüğe girer' deniyor. Dolayısıyla bu sınavda ilk 1000'in mülakata çağrılması gerekir. Henüz aday adaylarının listesi icrai bir etkiye sahip değil. Bu değişikliğe rağmen kalan 248 kişinin mülakata alınmamasının hiçbir hukuki gerekçesi olamaz. Gerekirse dava da açarım

Ben hem yazılı sonucuma itiraz ettim hem de Adalet Bakanlığına göndereceğim dilekçemi hazırladım. İl dışında olduğum için otobüsle hemen Ankara'daki arkadaşıma göndereceğim bu akşam, mümkün olduğunca hızlı hareket etmeye çalışıyorum. ÖSYM'ye itirazımı da fax ile yaptım ve bugün kayda alındığını öğrendim. Sonucun da birkaç gün içinde netleşeceğini söylediler. İstediğimiz gibi bir sonuç elde edemeyebiliriz, bu durumda sınava tekrar hazırlanırız ama bir hukukçu olarak bize yakışan bu işin peşini bırakmamaktır.

Saygılarımla..