Mesajı Okuyun
Old 27-07-2009, 16:40   #109
av.araf

Stajımın ilk dönemleriydi sanırım.Yanında çalışığım avukat arkadaşım X bir adliyenin Y icra dairesine beni hacze gönderdi giderken de borçlu biraz ters adam polis almayı unutma dedi.Polisimizi alıp haciz mahalline gittik ,bahçeli müstakil bir evdi mahallimiz.Bahçenin içinde onlarca meyve ağacı mevsim yaz ve hepsinin dalları aşağı kadar sarkmış.İcra müdür yardımcısı önde ben arkasında, arkamda da polis memuru (ben öyle sanıyormuşum) haciz mahalli olan eve girdik.Birden demir kapı kapandı bayan müdür yardımcısı ben ve içerde bir sürü adam kalakaldık.Sağıma baktım polis yok soluma baktım polis yok.Adamlar izbandut gibi ve üstüne üstlük de hırçın denizli bir memleketin uşakları.Neyse işte kavga gürültü sonra durgunluk ile haczi tamamladık ve kilitli kapıları açıp dışarı çıktık.Bizim polis memuru bahçede dut ağacına dadanmış götürüyor.Kendimi tutamayarak sordum biz sizi niye getirdik buraya hani bizi koruyacaktın.
El-Cevap:Ben hanginizi koruyacağıma karar veredim ,birden şaşırdım o arada sizde içeri girmişsiniz bende meyve yiyeyim dedim

Ben:Yok yok siz buraya dutları korumaya gelmişsiniz ama onu da becerememişsiniz