Mesajı Okuyun
Old 30-09-2010, 01:16   #1
Avukat Tekin

Varsayılan Dosya Arşivleme Programı

Sayın meslektaşlarım merhaba.
Sanırım hepimizin ofisinde bir dosya arşivi vardır. Ben kapanan dava, icra ve diğer tür (bürokratik takip v.s.) dosyaların tamamını ve ayrıca dosya haline gelmemiş olsa da önemli evrakların tamamını arşivlerim.
Bu arşivlemeyi de hepimiz gibi bir fihristli deftere kaydederim. Bazen bu defterden bir kaydı bulmak oldukça zor olabiliyor. Üstelik defter hasar görür ya da kaybolursa o arşivi tekrar kayıt altına almak çok zor olabilir. Bu sebeple Access kullanarak amatörce bir Arşiv Programı yaptım.
Programı kullanmak için esasen pek bir bilgiye gerek yok. Aşağıda bazı önemli detayları yazıyorum. Programı Access 2007'de hazırladım ve bu sebeple bu programın bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. Access 2010'da çalışıyor mu bilmiyorum. Bu konuda deneyiminiz olur ve aktarırsanız sevinirim. Zaman bulursam Access 2003 ve 2010 formların da hazırlamayı planlıyorum.
Programın bilgisayar ağında çoklu kullanılmak üzere düzenlenmesi mümkündür. Zamanım olursa o konuda da bir çalışma yapacağım.

-Program ücretsiz olup başkalarına dağıtmak serbesttir.
-Sorularınız ya da sorunlarınızı ya da tavsiyelerinizi iletirseniz memnun olurum.
-Programdaki Dosya Arşiv bölümü Dava ve İcra dosyalarının kaydı için, Muhtelif Arşiv kısmı ise diğer her tür dosya ve evrak kaydı için dizayn edildi.
-Programı kurmaya gerek yoktur. İndirdiğiniz an kullanmaya başlayabilirsiniz.

Umarım biraz olsun işinize yarar.

EDIT:Programda küçük iyileştirmeler yapıldı.

İndirme linki: http://rapidshare.com/files/42386003...V_PROGRAMI.rar