Mesajı Okuyun
Old 15-11-2011, 11:58   #11
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan ebrub
Değerli meslektaşlarım, benim de bu konuda biraz bilgiye ihtiyacım var. Müvekkil ile borçlu aralarında bir ödeme protokolu yapmışlar ve 20000 liralık ödemenin 500 liralık taksitler halinde ödenmesine karar verilmişler. Borçlu 4 aydır taksitlerini ödemiyor. BK.'da borçlu 2 ay temerrüte düşerse tüm borçların muaccel hale geleceği belirtilmiş. Ben de bu haktan yararlanarak tüm borç için icra takibi yapmayı düşünüyorum. Ancak sözleşmede ödemelerde temerrüte düşülmesi halinde tüm borcun muaccel hale geleceği ile ilgili bir madde konulmamış. Bu durumda yine de tüm borç için icra takibi yapabilir miyim? Takibe sözleşmeyi mi eklemem gerekiyor? İcra takibi konusunda pratik bilgim olmaması sebebiyle bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar
sözleşmede muaccelliyet şartı yoksa tamamını isteyemezsiniz ,alacağın %10 da geçilmiş olmalıdır 2 aylık taksit tutarı ile sizin yerinizde olsam borçluya bir ihtarname gönderir makul bir süre içersinde birikmiş borcun ödenmemesi halinde tüm alacağın muaccel hale geleceğini bildirir ona göre icra takibne başlarım.saygılarımla