Mesajı Okuyun
Old 03-02-2009, 17:30   #40
cemaydın

Alıntı:
Yazan srr drn
İstanbul'da -şaşırtıcı ama gerçek- para istemiyorlar, en azından başvuru belgeleri arasında yazmamışlar ve belgeleri toplamaya başlamak üzere olan beni sevinçlere gark etiiler.Fakat güzide baromuz, baroya kayıtlı beş avukatın ad ve soyadlarını istiyor staj istem kağıdında..Mana veremedim, değil beş tane bir tane tanıdığım avukat yok benim burda.Bakırköy taraflarında gezinip tabelalardaki isimleri yazmayı düşünüyorum...Hoşuma giden isimlerden bir buket sunacağım baroya, imzalarını istemiyorlar nasılsa..

Aynı durum banada oldu, tanıdğım avukat yok. Girdim şişlide bir hana dedim böyle böyle bir avukat imzaladı sağolsun ama diğer gittiğim avukatlar biz seni tanımıyoruz imzalayamayız dediler. Tamam dedim gittim baroya, onlarda alt katta avukatlar var girip rica edin dediler. Bende girdim anlattım durumu, belli ki buna benzer bir çok durum ile karşılaşmışlar. Burdaki iki avukat sizi baroya tanıtıyor imza atıyorlar, fakat daha sonraki 5 avukatın adını kafanıza göre yazmayın sayın srr drr, çünkü o 5 avukattan birine sizi tanıtması için bir mektup götürmeniz gerekecek elden, oda sizin hakkınızda sizi baroya tanıtan bir rapor yazacak. O yüzden dediğim gibi bu hususa dikkat edin, çünkü mektubu aldığınızda o ismini rastgele yazdığınız avukatlardan birine gitmek zorunda kalacaksınız.