Mesajı Okuyun
Old 20-03-2009, 18:14   #1
konuk

Varsayılan bir yıllık evlilik

Öncelikle teşekkür ederim bu tarz bir sitede bu konulara yardımcı olduğunuz için;Ben 5 aylık evliyim,fakat elimin işi ve hac görevini yerine getirmesi sonucunda 2 ay beraber kalabildik.Onun ikinci evliliği ve 2 çocuğu var ilişkilerini bilmiyorum benimle paylaşmak istemiyor.Onlar yurtdışındalar.Benim sorunum şu ki;eşimin beni sürekli aşağılaması ve bunu benim iyiliğim için yaptığını söylemesi,her gün kişiliğimin bozuk olduğunu doktora gitmemi söylüyor ama hergün ben bişey söylemiyorum daha yeni dayanayım diyorum.Etrafta sevilmeyen biri çok bencil yurtdışından yeni geldiği için benim ailemin çevresini kullanarak kısa zamanda ister istemez yer edindi.(Kimsenin ona tahammülü olmamasına rağmen hatır için).Evlenmeden önce asla evine internet almayacağını ve benimde başka yerlerde kullanmamamı istedi.Kendisiyle evlendiğimizden beri sürekli tv izliyor ve gece boyunca yanıma gelmiyor ben yanına gidince hakaret ediyor ve beni kıskançlıkla suçluyor.En nihayetinde evede apar topar internet aldı ve sabahlara kadar bilgisayar başında sorduğumda kızıyor yanına gittiğimde kapatıyor.Kapıları kapayarak bilgisayarın başından ayrılmıyor.Gündüzleride evde kalıyor ve beni göndermeye çalışıyor ve gelirken haber vermemi söylüyor.Bu durum karşısında ben de şüphelendim ve kendisine biriyle görüşüyormusun diye sordum fakat çok sinirlendi.Hacı adama bu söylenirmi diyerek evi terk etti.İkimizin aileleri duruma el koydu 4 gün sonra onu eve çağırdık ve konuştuk benimle bir daha yaşayamayacağını bennim başkalarıyla telefon görüşmasi yaptığımı söyledi.Araştırma yapmış fakat kullandığım tel benim üzerime kayıtlı değil.Ben kendim dökuman cıkarttım.Bu söylediği sözden sonra ailemle birlikte evden hiçbirşey almadan çıktım.2-3 gün sonra bana bir mektup bırakarak (1-2 hafta düşünmek ,kafasını dinlemek istiyormuş)şehir dışına çıktı.1 hafta sonra beni arayarak seninle boşanmak istiyorum dedi ve bir daha da beminle görüşmedi.Avukata vermiş akrabalarından duyduğum kadarıyla ama bana bişey gelmedi.Hiçbir eşya almadım kıyafet dahil o şehir dısına çıkınca bende ailemin evine gittim.Ben buraya gelince eve döndü.Hala orda yaşıyor.Kredi kartım ondaydı 1200 tl harcama yapmış.500 ödemiş gerisi duruyor.Bir avukata danıştık 1 yıl dolmadan boşanamazlar demiş.Ne yapacağımı şaşırdım.Boşanmak istemiyorum aslında ama bi tarafta yapamam diyorum.Maddi durumu çok iyi olmasına rağmen işi yok görünüyor.Kira gelirleri ve bankada yüklüce parası var fakat kıt kanaat geçiniyorum diyor.Arabasını satmaya çalışıyormuş.Yani herşeye bir kılıfı var etrafada ailesi çok karışıyor demiş.Fakat öyle bir durum yok daha babamların ne olduğundan haberleri bile yok anlam veremiyorlar bu duruma 1 aydır burdayım.Hiç bir şekilde maddi yardımı yok.Nasıl bir yol izlemeliyim?Tazminat ve nafaka istiyorum.30 yaşında lise mezunuyum iş bulmam zor.Kendi ilimi o istemiyor diye kapatmak zorunda kaldım zararına oradan çok kaybım oldu.Tüm birikimimide düğünde harcadım.Ne yapmalıyım teblıgat elime geçerse ve nasıl bir yol izlemeliyim.Ayrıca bbi arkadaşıma msn adresini verdim ve hemen hemen her gece konuşuyorlar sabah 4 kadar ve kayıtlıyoruz.Çok abuk sabuk şeyler yok ama neticede bayanlarla konuşuyor bunu delil olarak kullanmam nasıl olur.Yardımcı olursanız sevinirim.Biraz uzun olldu hakkınızı helal edin.