Konu: Nafaka
Mesajı Okuyun
Old 23-11-2014, 00:37   #1
NURDELEN

Varsayılan Nafaka

MERHABALAR...
Ben protokol ile 2007 yılında anlaşmalı ayrıldım.protokolda birbirimizden tazminat,nafaka ve mal talep etmiyeceğimize ve 1999 doğumlu olan ortak kızımız içinde nafaka talep etmiyeceğimize diye yazılmıştı.bu şekilde imzaladık.
10-10-2013 yılında barodan avukat talep ettim.avukat ücreti ödemedim,fakat 500 tl gibi bir masraf yaparak nafaka davası açtım.
avukatımın açtığı nafaka adı (ÖNLEM NAFAKASI )...
11-06-2014 de ilk mahkemede karar verildi.250 tl ile anlaştık.
sanırım karardan 1 ay sonra karşı tarafa tebliğ etmek gerekiyormuş.avukatım bu işlemi yapmamış.17-10-2014 de ben karşı tarafa tebliğ ettim.
Kararı okuduğumda hiç bir şekilde (dava açıldıktan sonra veya karar verildikten sonra nafaka verilecektir,veya buna benzer) bir yazı yok.bu durumda tebliğden sonra karar kesinleştikten sonra almaya başlarsınız,dediler bana.ayrıca ben yaptığım masrafın parasınıda almak istiyorum ama avukatım bunların hiçbirini talep bile etmemiş.
SORUM ŞU:bu karara göre ben icra takibi başlatsam ,nafakayı dava açtığım tarihten itibaren alabilirmiyim.ve yaptığım masraflarıda alabilirmiyim.
bir sorum daha olacak..2007 de boşanma protokoluna rağmen 2007 den itibaren kızım için birikmiş olarak nafaka talep hakkım varmıdır.yada zaman aşımımıdır.eğer geriye dönük nafaka açma hakkım varsa, şimdi bu açtığım nafaka davası kesinleşti.tekrar geriye dönük nafaka davası açabiliyormuyum.

teşekkürler..