Mesajı Okuyun
Old 01-11-2007, 14:22   #2
Av.Selim Balku

Her kurumun kendine göre bir avukat belirleme şekli var tabiki ancak ben serbest avukatlık yapıp da bir kurumla çalışan avukatların sınavla sözleşme imzaladıklarını görmedim,

bulunduğunuz ilin bağlı bulunduğu bölge müdürlüğüne özgeçmişinizi bırakıyorsunuz, onlarda genel müdürlüğe gönderiyorlar, sonra olumlu veya olumsuz bir cevap alıyorsunuz. En azından benim çalıştığım kurumlar bu şekilde tahsisleme yapıyor...

Referans konusuna gelince, siz zaten ilgili kuruma başvuru belgelerini bıraktığınızda, "sağlam bir referansınız yoksa boşuna bırakmayın" diyeceklerdir.

Fikir alışverişinin mahali olup olmadığından emin olmamakla beraber araştırılması gereken asıl husus sözleşme yapacağınız kurumun niteliği, size iş ve çevre getirecek mi yoksa zamanınızı almaktan öteye geçemeyecek mi?

Bir zamanlar söz konusu kurum ve kuruluşlar, piyasada kendileriyle çalışacak avukat ararlarmış ve birçok avukat bahse konu kurumlarla çalışmak istemezlermiş ama ne acıdır ki kimsenin beğenmediği işler, bugün bizim hedefimiz haline gelmiş...

Ortada hazin bir tablo var...

Kolay gelsin...