Mesajı Okuyun
Old 18-07-2007, 07:04   #2
akircuval

sn.erolkara bende senin meslektaşın olarak iş hayatımı Malatya da bir hukuk bürosunda çalışarak sürdürmekteyim seninde belirttiğin gibi biz katip arkadaşların yetkilerinin gerçekten de sınırlı olduğunu düşünüyorum, her meslek gurubunda olduğu gibi belki bizim meslekte de görevini veyahut yetkisini kötüye kullananlar muhakkak vardır olacaktır da ancak katiplik mesleği benim nazarımda önemli bir meslek burada tek suçlu katip arkadaşlar değil aslında birazda yanında çalıştığımız avukat abilerimizin hataları niye derseniz yanında katip olarak alıp çalıştırdıkları insanlar daha adliyenin nerede olduğunu bilmezken yanlarına alıp onlara bir takım işler ve zamanla yetkiler veriyorlar. Bence katip mesleğinin bi alt yapısı olması lazım yani askerlik gibi düşünüyorum ben katipliği ilk mesleğe başlayan arkadaşları öncelikle bi acemi eğitiminden geçirip burada gerekli eğitimi aldığı veyahut çalıştığı işyerini layıkı ile adliyede, icra müdürlüklerinde temsil edeciği kaaatine varısıl ise o zaman bir takım yetkiler ve sorumluluklar yüklenmesinden yanayım sizinde belirttiğiniz gibi keşke Türkiye'nin tüm adliyelerinde biz katip arkadaşlara yetkili olduklarını gösterir birer belge verilebilse de bizlerde rahatça hareket etsek, aslında bizlere verilecek kartların çalıştığımız il sınırları içerisinde pek bi önemi yok ama il dışına çıktığımız vakit önemi o zaman artıyor işte sana bütün kalbimle katılıyorum iş hayatında başarılar diliyorum.