Mesajı Okuyun
Old 28-08-2009, 14:17   #48
advocatus diaboli

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Neden böyle bir uygulama sadece bizim ülkemizde var, diğer ülkelere sorun olmuyor?

Anasaya taslağına karşı olabilirsiniz orası ayrı ama ben cumhurbaşkanının üniversite mezunu olması şartına karşıyım. Zaten günümüzde isteyen herkes rahatlıkla üniversite okuyabiliyor bir seçiciliği yok. Üniversite okumakla iş bitmediğinden bahsettiğinize göre bunun seçicilik olmadığını kabul ediyorsunuz ek olarak da kişisel önerinizin uygulanmasının zor olduğunu kabullenmelisiniz.

Sayın tavus, hayretle yazdıklarınızı okuyorum. Cumhurbaşkanından bahsediyoruz, reis-i cumhur dan. Şuan ki liderler yerine "herhangi" biri de olsa bu aşağı yukarı bu tarz bir yönetim olurdu. Şuan ki durum için haklısınız diyebilrim. Ama bunu genellemek yani cumhurbaşkanının üniversite okumasının gereksiz olduğunu düşünmek ve bunun uygulanması yönetimin zayıflamasına ve kalitesiz bilinçsiz liderlerin başa geçmesine neden olacaktır ki millette bu lidere kesinlikle saygı duymayacaktır ve ortaya çıkacak sorunları buyrun siz düşünün..
Böyle bir şeyin düşünülmesine bile karşıyım. Cumhurbaşkanı bu, bırakında üniversite okumuş biri olsun değil mi? Başka seçici şartı yok zaten zorlayıcı bir şart yok bırakın bu olsun. Milletvekilleri en az ilkokul mezunu olmak zorundalar, ben bunun bile yanlış olduğunu savunurken söyledikleriniz gerçekten şaşırttı beni. Size göre onlarda okuma yazma bilsinler yeter o zaman??