Mesajı Okuyun
Old 27-08-2009, 17:15   #40
üye25928

Alıntı:
Yazan yigit289
Ayrıca çok övündüğünüz akpnin anayasa taslağında Cumhurbaşkanının ilkokul mezunu olması öngörülüyor.İnşallah bundan da taslağın 82 AY'den daha özgürlükçü olduğu anlamını çıkarmazsınız. Sizi taslağı bir hukukçu gözüyle incelemeye davet ediyorum.

İçimde kalmasın, amacım eski bir tartışmaya yeniden can vermek değil sadece merak ettiğim için ve o sırada tartışırken sizin buraya vurgu yapıp kalın olarak yazdığınız, benim de gözümden kaçtığı için sakın kabullendiğim sanılmasın diye soruyorum. Cumhurbaşkanının ilkokul mezunu bile olmasında bir sakınca görmüyorum. Çünkü Bülent Ecevit, beğenirsiniz veya beğenmeyebilirsiniz, sadece lise mezunu olduğu için iktidarı döneminde cumhurbaşkanlığına aday olamadı. Bence cumhurbaşkanlığına her vatandaş aday olabilmeli. Üniversite mezunu olmayanlar üniversite mezunu olanlardan ne farkı var ki.. Madem bir hukukçu gözüyle bakın demişsiniz, ben bakıyorum işte, sıradan bir vatandaş şayet cumhur istiyorsa ve diğer şartları taşıyorsa cumhurbaşkanı olabilmeli bence. Şu anki uygulama benim gördüğüm demokrasi ve eşitlik anlayışına paralel değil.