Mesajı Okuyun
Old 30-06-2009, 10:05   #33
Av.Denizcan Sarıkaya

Varsayılan Ankara....

Üniversiteyi anlattık da bir şehir bilinmeli derim ben.Ben Ankara da okuyorum ve Ankara yı anlatmak boynumun borcudur .Ankara kışları soğuk yazları sıcak ve kurak vs..diyerek iklim özelliklerini sıralamama gerek yok ama yine de içimde kalmasın.Kışlar güzeldir Ankara da.Nefes alırsın.Ama yaz gelmesin.yaz berbattır ,çekilmez,Bunalırsın.Şimdi diyeceksiniz ki 'yazın her yer öyle be kardeşim'.Evet doğrudur ama burda karşımıza çok klasik bir söylem çıkar:'Ankara da deniz yokki'...Bu söylemi kafama pek takmıyordum ama yazın sıcakları bastırdı mı inanın kendimi Tekirdağ da bulasım geldi.
Ankara biraz pahalıdır.Dışarıya gezmek için çıkmayın.Çok para yersiniz.Sadece hava alıyorum düşüncesiyle çıkın ve paranız cebinde kalsın.'En azından aklınızdan sadece hava alayım yeter' düşüncesini çıkarmayın Ankara insanları aklı başındadır.Toplumun %60 ı takım elbiselidir.Bu oran %70 e bile çıkabilir. İnsanlar ne yaptıklarını bilir.Yürürken mutlaka bir hedeflerini gerçekleştirmeye gidiyorlardır.Boş boş yürümezlerKlasik memur şehridir yani.Ankara da öğrenciler için sosyal ortam bol bol vardır.Gidersiniz Sakarya caddesine...Ya da 'kardeşim her gün her gün para mı harcayacağız' diyecek olursanız Kızılay ın yanına yerlerşmiş Güven parka inersiniz.
Kampüsler dağılmıştır Ankara da .Ama şunu söylemek isterim üniversitemizin cebeci kampüsü çok merkezi bir yerdedir.Kızılay yürüyerek 20 dk da gidilir.Zor geldi hemen yanında metro var binip gidersin.
Ankara böyledir ama başkenttir gene de.Ayrı bir saygınlığı,ağırbaşlılığı vardır.Kolay kolay sevdirmez kendini.
Ben 1 yılımda bunları gözlemledim.Ankara yı tercih etmek isteyen arkadaşlarıma duyurulur.Bilmiyorum acaba sayın AV.S.Karaca ne der gözlemlerime

Saygılarımla...